С гласуването си Европарламентът по вандалски начин се намеси във вътрешните работи на суверенна държава. Така председателят на АБВ Румен Петков коментира решението на евроинституцията, свързано с нагнетената ситуация във Венецуела.
Като странно той определи гласуването на евродепутатите от БСП. "С това доказаха, че единственото, което могат, е да се колебаят, а такова поведение за група народни представители е абсурдно", коментира Петков.
Случаи като Сирия, Либия и Ирак са показни за намесата във вътрешните работи на суверенни държави от страна на чужди страни, допълни Пламена Заячка.
От АБВ отправиха апел към правителството да не признава която и да е страна - това е право само на Венецуела. В международните отношения се признават само държави, а не правителства и държавни глави, припомни Заячка.
От партията са притеснени, че САЩ и Русия излизат едновременно от ядрения договор. Това поставя под силно напрежение цялата система за мир и стабилност в Европа, смята бившият социален министър Ивайло Калфин. Проблемът е, че това е единият от двата сключени договора преди падането на Берлинската стена. Те създават предвидимост и сигурност в Европа, изтъкна още Калфин.
Вторият договор изтича през 2021 година. Според Калфин може да очакваме нова надпревара във въоръжаването и струпване на нови оръжия. Неизбежно е отказите от тези договори да доведат до разполагане на ракети, включително и ядрено оръжие.
България няма собствен развит военнопромишлен комплекс, а това ще ни насочи към чужди икономики, са прогнозите на Калфин.
Той е на мнение, че договорът е трябвало да се предоговори, а не да се анулира. От АБВ смятат, че българското правителство трябва да оформи позицията си по международноправни инструменти, които да прекратят въоръжаването и Европа да влезе във функциите си на преговаряща страна.
Калфин предлага да се договори неразполагане на ракети, да се обхване пълния обем на съвременни оръжия за масово поразяване и да се потърси по-широко участие на страни извън Европа, Русия и САЩ, които да участват в подобна договореност. Силна и видима роля на ЕС трябва да бъде в основата на преговорите според него.
dad
на 03.02.2019 в 19:26:42 #9monkey!Specialno za teb citat на уважаемия г-н Тръмп,когото също много уважавам,но най-вече за ради благородната Мел,и сам да решиш кой е по-демократ от двамата: "На 1 февруари американският президент Доналд Тръмп дори заплаши с военен отговор на нарушенията на договора от страна на Русия. От своя страна Русия обеща последствия на американските действия."
djeri
на 03.02.2019 в 19:02:52 #8Същото,като онази работа в шадравана да се изходиш и никой да не се намеси?Има ли такава вандалска вероятност?
mоnkey
на 03.02.2019 в 18:21:09 #7Русия има много по-почтено поведение,няма имперски амбиции и държи за взаимоизгодно сътрудничество и уважение.Затова демократичното мислене е на страната на Русия и Венецуела ---------------- Деди, ма ти сериозно ли? нямала имперски амбиции? демократичното мислене е на страната на Русия? Ти смешник ли си или ДА ?
dad
на 03.02.2019 в 15:09:05 #6А ако САЩ и Русия не се разберат като разумни държави,ще дойде Китай и ще ги насмете като тайфун над Флорида!
dad
на 03.02.2019 в 15:06:56 #5САЩ или Русия да останат във Венвцуела?Кое е по-добре за народа-собственик на тая богата с петрол земя? САЩ досега не са показали навенецуелците,че мислят за тяхното благосъстояние-крадат,грабят,убиват и се обявяват за всемирния властелин и благодетел.Стига кой да им вярва и да вика бис.Русия има много по-почтено поведение,няма имперски амбиции и държи за взаимоизгодно сътрудничество и уважение.Затова демократичното мислене е на страната на Русия и Венецуела.Мафиотското,бандитско мислене,присъщо на сев.американците е вече отживелица и разумните хора трябва да се пазят от тях като дявол от тамян
Bobby_gBG
на 03.02.2019 в 14:48:34 #4*и Либия.
Bobby_gBG
на 03.02.2019 в 14:48:20 #3Полу-съгласен със Запалката. Намесата в друга държава, особено военна е абсолютно неприемлива, особено ако е едностранна (или от само 4-5 страни) като във Ирак и Сирия. Но санкциите спрямо узурпатор като Мадуро са абсолютно приемливи и правилният начин на действие, особено ако има консенсус сред огромната част държави в ООН / ЕС.
mоnkey
на 03.02.2019 в 14:17:45 #2С гласуването си Европарламентът по вандалски начин се намеси във вътрешните работи на суверенна държава. ------------------- Пикаещият във фонтани не прави разлика между гласуване кой да се подкрепи във Венецуела и изпращане на 400+ въоръжени вагнеровци да пазят шикалките на Мадурко от народната любов Ама нали Пикаещият е от трите проруски партии... трябва да се конкурира с тях за путинската либоф
Кастело Белведере
на 03.02.2019 в 14:01:01 #1Е що така се пени Руменчо Фонтански. Нали неговият идол Путень се облизва да вземе останалото злато като добавка към приятелчето си диктаторче със сталински мустаци и тоже самий акъл.