Излишно упражнение. Така определи вотът на недоверие, иницииран от опозицията в лицето на БСП, "Възраждане" и "Има такъв народ" по темата отбрана и национална сигурност военният министър Тодор Тагарев. Коментарът си той направи след края на дискусиите по вота, отнели целия днешен парламентарен ден.

"Тези въпроси са били дискутирани многократно, включително и на парламентарни формати. Нямаше чуваемост на доводите, които излагахме - ние даваме фактологията, а след това опозиционните депутати си повтарят тяхната теза без да се съобразяват с фактологията", заяви Тагарев.

Но като полза от това "изгубено време" той определи - хората нагледно са видели липсата на аргументи и могат да направят съответните изводи.

Шефът на военното ведомство е оптимист - вотът на недоверие, който ще се гласува утре, няма да бъде успешен.

Все пак Тагарев призна слабост на кабинета - опозицията имала по-добра комуникационна и медийна стратегия. "Държат инициативата, трябва да направим нещо, за да сме по-активни в медийното пространство".

Макар и не в ресора му, военният министър коментира и обвиненията на ГЕРБ и ДПС, че продължаването на дерогацията за внос на руски нефт облагодетелства режима на Путин. "Този кабинет може да не е перфектен, но по отношение на защитата на националните интереси стоим напълно твърдо и категорично."

Тодор Тагарев категорично отхвърли и обвиненията на БСП, отправени предходната седмица, за конфликт на интереси заради това, че фирма на сътрудник на съпругата му спечелила обществена поръчка за 11 милиона лева в МО.

"Един от хората, които участват в консорциума, спечелил обществената поръчка, има участие във фирма на моята съпруга, не обратното. Няма конфликт на интереси. Процедурата върви 4 години, има решение на съда кой печели тази поръчка, има и решение на моя предшественик (Димитър Стоянов - бел.ред.), което определя победителят в процедурата, това се случва месец преди да стана министър", обясни Тагарев.

Тагарев: Лъжи на депутати отблъснали младите от военна кариера

Тагарев: Лъжи на депутати отблъснали младите от военна кариера

С 30% по-малко са желаещите да влязат във военен университет