Върховенството на закона липсваше с лозунгите на митинга на 18 ноември 1989 година. То липсва и в момента. 23 години не можа да бъде утвърдено върховенството на закона, категоричен е Емил Георгиев от Движение „Модерна България", който участва в дискусия в „София прес", посветена на първия антикомунистически митинг.
Георгиев коментира и създалата се критична ситуация с избора на конституционни съдии. По този повод той каза, че президентите Желев и Стоянов не са си позволили в далеч по-драматични ситуации да излязат и на сантиметър от Конституцията.
„В далеч по-драматични ситуации, предполагащи, че може да се мисли, че законът е прекалено тесен и че духът му трябва да се спазва, защото моментът е сюблимен, те останаха на конституционна основа", подчерта Георгиев. Той припомни за подмяната по коренно законосъобразен начин на правителството на Жан Виденов с друго по волята на народа.
За избора на членове на Конституционния съд от парламента Георгиев е категоричен, че забърканата каша не може да се оправи с нарушаване на конституцията. Парламентът избра неподходяща кандидатура, която не отговаря на законово изказване за член на конституционния съд, изтъкна Георгиев. „Не може да бъде оправдано поведението на президента Плевнелиев, който грубо погази конституцията", добави Георгиев и коментира, че това показва как липсва върховенство на закона.
„Мисленето, че може да се направи нещо извън конституцията, извън закона, защото то е добро, е пагубно за държавата, пагубно за гражданската енергия", подчерта Георгиев.
Той поясни, че много обикновени граждани, които са видели как президентът не изпълнява своето конституционно задължение и законово изискване да присъства на клетвата могат да си кажат, че не искат да плащат данъци, че не им харесва да плащат данъци, че те са несправедливи, че са неправилни. Какво да кажем на тези граждани, дали трябва да спазват закона, който не им харесва, попита Георгиев.
В дискусията президентът Желю Желев изтъкна значението на неформалните граждански организации за началото на демократичния преход и разказа за събитията отпреди 23 години.
Петко Симеонов изтъкна, че опозиция в България е имало винаги след 9 септември 1944 година и посочи като грешка на съвременното демократично движение, че между старата и новата опозиция не е имало интензивни връзки и контакти.
„Нашата генерация каквото можа направи, в България да има свобода, да има демокрация и да има свободни избори", каза той и постави две задачи на новите генерации - да променят демографската картина в страната и да създадат истинска демокрация, а не олигархия.
„Няма как да се развива България като няма хора. Трябва да отидем към многодетна норма и никакви оправдания за това, че като родите деца, няма да можете да им купите кецове! Ще минат и без кецове! Ще правите деца, това е! Работата е много сериозна, нищо смешно няма! И е много хубаво да имате деца и да ги правите, аз имам 4.", каза Симеонов.
По отношение на втората, поставена от него задача, той заяви, че нашата демокрация всъщност е олигархия и че трябва да се създадат условия за дребната и средна собственост. По думите му, ако по-новите генерации направят тези две неща, след 20 години ще могат да кажат, че са решили демографския проблем и са създали истинска демокрация, а не олигархия.
Ивайло Трифонов, връщайки се към първия митинг на 18 ноември 1989 година на площад „Александър Невски" и правейки преглед на последвалия 23-годишен преход към демокрация, припомни и друг митинг - на 7 юни 1990 на „Орлов мост". Това беше чудо, категоричен е той и повдигна въпроса къде се пропиля гражданската енергия, кои са факторите и личностите, допринесли за пропиляването на тази енергия. Разсъждавайки по този въпрос той посочи 2 причини - обструкционистката политика на БКП и сриването на СДС. „Последният пирон в ковчега на СДС заби Иван Костов, създавайки собствена партия", добави той.
Трифонов повдигна въпроса и за проваления икономически преход. СДС си свърши работата в политическата област. В икономическата сфера ние се провалихме и неслучайно сега България е най-зле, каза той и за виновници посочи „БКП - БСП и костовиците".
Приватизацията беше разбойническо - мафиотска, разграбването започна преди 10 ноември, каза Трифонов. „Отговорността е на кръговете от комунистическата партия начело с простреляния Андрей Луканов и от друга страна белогащниците, както ги нарича Кеворк Кеворкян, които превзеха СДС и го ликвидираха", заяви Трифонов.
Според него в момента в България е жалка картина и ГЕРБ няма алтернатива . „Ето вчера надулия се като жаба Станишев пред „Александър Невски" ще ми говори, че те отново искат властта, че са готови за национално спасение! Абе, хора, какво направихте вие за България, след като пряко и в коалиция управлявахте 16 години от тези 23 години. Кой докара България до това дередже?", продължи Трифонов. По думите му това политическо и нравствено нахалство, което демонстрират сегашните лидери на социалистическата партия показва, че отново искат властта, за да облагодетелстват себе си и своите адепти с нейните блага.
Президентът Желев посочи като голяма грешка и пропуск от времето, когато е бил държавен глава това, че не е бил осъден Тодор Живков, нито институциите на БКП, че два пъти са предлагали България за 16 република на Съветския съюз.
"Ако не бяхме допуснали този пропуск, можеше да се обърнат нещата в полза на демокрацията", каза Желев.
„Ако Живков беше осъден, аз като държавен глава повече от 2-3 години нямаше да ги държа в затвора", добави Желев и поясни, че не било се приело добре от обществото да бъде в затвора толкова стар човек. По мнението на Желев не се е стигнало до такъв съд, тъй като не е имало подготвени хора.
„До това опират нещата - политици, които имат по-далечна визия за нещата, по-широко виждане за тях. Нямахме необходимите хора", добави той.
USD
CHF
GBP
by dip BG
на 18.11.2012 в 18:23:43 #58apropoS маляка малякизмени , да те питам ти маляка ли си или никЪT ти е маляката . Ти моето пате нищо не вдяваш от тея работи , така че не си губи времето да щракаш по клавишите за да ни ръсиш простотии от цЪрвулската ти главица , и ей ся ще светна как стояха нещата на времето : Ся бай Тошко построи една много здрава , силна , работеща , о..хранена , развита , уважавана и със страхопочитанието си къща с уважаващи дечица - весели ,охранени , начетени , работливи със семейни ценност без право да напускат къщата си , но имаше и непослушни дечица кЪт Жан , Костов , Луканов , дори и Боко . Та тея непслупните дечица изритаха послушните на пътя(Чужбина) и се нанесоха в замъка на мечтите си и разпродадоха цялото имущество и сега като не е останало много , обмислят да продадЪт и замъка на всички и добри и лоши като не си дават сметката , че тяхните деца също , ще трябва до живеят под покрив и не разбират , че комшиите са си комшии (Европа) и еди ден и те може да ни бият шута от тяхната къща и тогава горко му на изнемощялото ни семейство , ще станем роби под наем . Виж и непослушните в Гръцко какво правят , но разликата между тях и нас , че те си имат и други къщи , а за родната , ще умрът до един , затова скоро ако не направим нещо по въпроса - настина ще я продадът на резаците и няма да им мигне окото и ние ще си останем без покрив на главите , а kато нямаме покрив , ще ни отмъкнат мнго лестно и самочуствието на семество и ще ни разредят до унищожението ни кът Инкити , Маите и така нататък . За това не ми казвай в нашето - кой слушка и кой не , защото всички ние знаеM кой и как се опитва да ни вкарва интриги за да се самоунищожим сами , аз ги знам - ти знаеш ли ги , а какво ще направим скоро за да накажем лошите , защото те вече са големи и никога няма да се променят , но пък ще ни направят всички бездомни , ние вече сме полу такива , а от Жельо до Боко всички са непослушни до един и искат да унищожът бащината ни къща която е претърпявала всякъкви реставрации и нашите предци са я опазили цяла и здрава за да има къде да живеят децата им - НИЕ Обяснявам ти го на детски и ако не си от нашето семейство и гледаш непослушните - казах марш от къщата ни която се опитвате да продадете на по големите батковци(хамериканците които ще я препродадът на резаците за малко нафта) , които ви и дават акъл как и да изработите семейството (народът) - шиБбани духачи.
А НАШАТА КЪЩА СЕ НАМИРА НА ПЪПА НА ЦЕНТЪРА 
apropoS
на 18.11.2012 в 18:09:24 #57eto towa. Важи и за теб. ---------------------------------------------------- „Няма как да се развива България като няма хора. Трябва да отидем към многодетна норма и никакви оправдания за това, че като родите деца, няма да можете да им купите кецове! Ще минат и без кецове! Ще правите деца, това е! Работата е много сериозна, нищо смешно няма!" -------------------------------------- "многодетна норма" - така е , 100%. Но има и друго: българите изчезват, защото са проси и отричат себе си. 1. Българите са проси и отричат себе си - погледнете форумците. Всеки отрича другите! 2. Българите са проси и отричат себе си, защото навреме не се усетиха и не проумяха, че им измъкват Македония (наричахме ги макета или дори сърби). 3. Българите са проси и отричат себе си, защото не могат да защитят българите в западните покрайнини (хитрите сърби измислиха по подобие на македонците дори шопска нация). 4. Българите са проси и отричат себе си защото, не се борят за хилядите българи които са в румънска добруджа дори не могат да говорят български , НО знаят, че са българи). "Българите" в БГ ги наричат власи, мамалигари и какво ли още ни, но не и българи. И не само това, "българите" в БГ наричат власи и мамалигари дори и българите в северните части на БГ. 5. Българите са проси и отричат себе си защото, не признават българо-мохамеданите или помаците за българи. А те са по-чисти българи от т.н. националисти. Виждайки глупостта на т.н. българи, гърците веднага прилагат "македонслия модел" и говорят за помашка народност, поради простата причина, че в гръцката част на Родопите има много такива помаци които говорят ЧИСТ старовремски български език. 6. Българите са проси и отричат себе си защото, не могат да привлечат милионите гългари извън България, които знаят, че са българи. Тези "българи" в БГ наричат българите извън БГ изменници и какво ли още не. 7. Българите са проси и отричат себе си защото, не могат да приобщят българските турци. За последните е известно от исорята, че не обичат малоазиатските турци. 8. Българите са проси и отричат себе си защото, не могат да приобщят българските цигани. Българските цигани искат да са българи и да живеят по европейски, но ние не им даваме. 9. Българите са проси и отричат себе си защото, видят ли друга народност в БГ, като евреи, арменци и т.н. започват с обидите и естествено рано или късно им се връща.
apropoS
на 18.11.2012 в 18:08:04 #56nedko личи ти че си българин, нали? По злобата. По-долу писах нещо за българите. Ей сега ще го копна
apropoS
на 18.11.2012 в 18:04:23 #55Nedko, Не съм фен на ЖЖ, но имаше и хубави неща. 1) "Фашизмът" 2) Ж.Ж. принуди Клинтъм да се извини за неспоменаването на защитата на българските евреи. Това беше супер.. 3) Позицията му за Македония. Имаше и други хубави неща....
apropoS
на 18.11.2012 в 18:01:42 #54nedko Прибави и ББ Тиквата де!

apropoS
на 18.11.2012 в 17:58:50 #53nedko Прочети дискусията ни с Финансиста
apropoS
на 18.11.2012 в 17:53:33 #52Финансист АМЕРИКА Е АМЕРИКА, РУСИЯ си е РУСИЯ,... Ама какво е Европа? Тук има разни държави, кръгове, течения... Ние печелихме битките , НО губехме войните.. Това трябва да се промени
apropoS
на 18.11.2012 в 17:50:47 #51Финансист 90+ % съм съгласен с теб НО ние не сме в позиция да вървим с рогата напред. Нужна ни е ПОЛИТИКА
Финансист
на 18.11.2012 в 17:45:22 #50apropos, Не съм бил в "кухнята" на политиката. Благодаря за краткото и точно описание на тогавашните събития по този въпрос, но остава горчивината, че народа никой за нищо го не пита. А настроенията тогава по Пиринския край бяха крайно отрицателни относно признаването на Македония. Казвате, че така показахме на Европа, че сме европейска нация. На коя Европа ? На тази, която надроби и продължава да дроби проблемните съдби на Балканските народи още от 1879 г. насам. И има най-голяма вина за това разделение. Та ние открай време сме си в Европа, но винаги навеждайки глави пред тази Европа, винаги си патим. Мойте дядо и баба са бежанци от Егейска Македония. И тогава Европа не ги е защитила от гръцките кланета. А съм сигурен, че и днес, Европа пак ще застане на страната на една арогантна Македония, заради "тихата" политика на нашите политици. Трябва смелост, мъжество и самоуважение за отстояване на нашата политика. А не самоунижение и преклонение - пред Америка, Европа, Турция и Русия. Главните готвачи на балканската манджа.
apropoS
на 18.11.2012 в 17:45:16 #49Непризнаването на Македония по онова време, означаваше, че ние сме съгласни със статита на Македония в рамките на Югославия. Така, че нашето признаване си беше много навреме. Ние имахме много лоша репутация в света и нямаше как да кажем , че Македония трябва да е част от БГ.
apropoS
на 18.11.2012 в 17:44:07 #48Желев призна Македония... И?
apropoS
на 18.11.2012 в 17:41:20 #47Ролинс , да така е. КОСТОВ Е НАЙ-ЧИТАВИЯ ПОЛИТИК! ВСИЧКИ MРЪСНИЦИ, МНОГО СИ ПАДАТ ДА ПЛЮЯТ ПО КОСТОВ /без да казват НИЩО съществено/ , ЗАЩОТО ТАКА ИЗБИВАТ КОМПЛЕКСИ. ПОНЕ В СОБСТВЕНИТЕ СИ ОЧИ ЗАСТАВАТ НАД И. КОСТОВ. ТОВА Е ПРОБЛЕМ ДАЖЕ И НА БГта ИНТЕЛИГЕНЦИЯ/доколкото има такава/. НИКОЙ ОСВЕН СТ. ЦАНЕВ НЕ КАЗА ЯСНО, ЧЕ И. КОСТОВ Е ГОЛЯМ ПОЛИТИК И СВЕСТЕН ЧОВЕК, МАКАР, ЧЕ ТОВА Е ВИДНО И ОТ GOOGLE EARTH
apropoS
на 18.11.2012 в 17:36:03 #46@финансист когато човек/интелигентен/ се изказва, трябва да използва точни факти. Иначе се превръща на селска клюкарка.
apropoS
на 18.11.2012 в 17:19:59 #45- Вярно ли е, че вие сте казали, че имате информация, че Турция има намерение да признае Македония и това е ускорило вземането на решението от правителството? - С Турция имахме предварителни разговори, от които стана ясно, че тя също ще признае четирите републики, но слагаше акцент повече върху Босна, а ние – повече върху Македония. Но ние не можехме да знаем кога точно Турция ще ги признае, нито пък те знаеха кога ще го направим ние. В крайна сметка те признаха четирите бивши югорепублики двайсетина дни по-късно от нас, тъй като изчакаха да се състои едно предварително планирано посещение на президента Демирел в Белград и не искаха да създават търкания със Сърбия преди тази визита. След това, както се бяхме уговорили, и тя призна четирите републики, което беше много положително. Следващата заслуга на България по отношение на международното признаване на Македония и другите три беше това, че по искане на президента Желев тогавашният руски президент Борис Елцин призна Македония буквално от борда на самолета, след като беше излетял след официалното си посещение в София.
apropoS
на 18.11.2012 в 17:18:33 #44@финансист http://e-vestnik.bg/13651 - Имаше ли „състезание” между президента Желев и правителството кой първи да обяви признаването на Македония? В „По света и у нас” първата новина бе това признаване, но съобщена на живо от президента. Въобще имаше ли координация между „Дондуков” 1 и 2? - Имаше. По този въпрос нямаше разногласия между президента и премиера. Заседанието на Министерския съвет бе прекъснато в един момент, защото президентът Желев свика съвета за национална сигурност и подкрепи изрично решението за признаването, против беше тогавашният вицепрезидент генерал Атанас Семерджиев. По конституция правото да се вземат решения има именно правителството и на министър-председателя Филип Димитров се пада историческата заслуга за това решение. - А защо външният министър Стоян Ганев беше против? - Той беше в конфликт с премиера и с президента, не беше подготвен за този пост, съзнаваше го, но беше много амбициозен и реагира глупаво, според мен. Вдигна скандал в кабинета на Филип Димитров когато се върна същата вечер от Германия и понеже беше представител на едно от доста влиятелните крила в СДС, се създаде опасност от криза в правителството и по-късно аз подадох оставка и заминах посланик в Италия. Но не съжалявам нито за момент за решението, което взехме тогава, защото беше единствено правилното, което осигури мир поне в тази част на Балканите и отвори европейския път на България. Защото показа на нашите европейски партньори, че ние сме европейска държава, която се държи по европейски.
apropoS
на 18.11.2012 в 17:15:39 #43@Финансист - Как протече денят 15 януари 1992 г. (б. р. - когато правителството взе решение за признаване на Македония)? - Имаше заседание на Министерския съвет, което течеше още от предишните два дни, което практически беше посветено само на тази тема. Ситуацията за България беше много трудна – тя не беше член нито на НАТО, нито на Европейския съюз, нито на Съвета на Европа. На Запад от нас имаше един много опасен диктатор – Слободан Милошевич – и не се знаеше как ще протекат събитията, буквално имаше опасност военният конфликт в бивша Югославия да се разпространи и в България, и на Балканите изобщо. Затова беше много важно решението, което взе България тогава. Решаващ момент в този процес беше решението на т.нар. Комисия Бадентер под председателството на бившия председател на френския Конституционен съд и бивш министър на правосъдието Робер Бадентер, една много голяма фигура. Тази комисия беше на Европейската общност, още нямаше ЕС. Тя трябваше да препоръча на страните-членки кои от четирите югорепублики, които бяха поискали да станат независими, отговарят на критериите, изработени от общността. За всеобща изненада Бадентер препоръча да се признаят две републики – Словения и Македония. Аз разбрах тази новина по частен канал и много добре си спомням момента, в който влязох в Министерския съвет – бях и действащ външен министър, тъй като титулярът Стоян Ганев беше извън България, той изобщо беше против признаването. Съобщих тази новина и министрите станаха и започнаха да се прегръщат. Това разчистваше пътят пред България. Имаше и други трудности – кога да се признае, защото именно на този ден в Лисабон – тогава Португалия бе председател на общността – външните министри щяха да признаят най-малкото Словения и Хърватска. За Германия това беше основен приоритет. За нас обаче като българи беше особено важно да се укрепи положението в Македония, конфликтът да не се разпространи на юг. И освен това ние искахме да изпратим послание за приятелство към хората в Македония, които десетилетия наред бяха жертва на антибългарска пропаганда и да им покажем, че България е истинският им приятел. Впрочем България призна страната като Република Македония и до ден днешен за нас това е истинското й име. - Какви бяха настроенията в Народното събрание, когато министър-председателят Филип Димитров обяви решението на правителството? - Министрите упълномощиха Филип Димитров да вземе решение кога да се съобщи признаването на четирите републики. Буквално в следващия момент той поръча на говорителя на правителството Надежда Михайлова да отиде в телевизията – тогава имаше само една - и преди „По света и у нас” да съобщи новината. Отидохме в Народното събрание с неговата кола. Той влезе в залата и помоли да бъде изслушан. Няма да забравя как той каза: Днес правителството на Република България призна републиките: Словения, Македония…. Като чуха „Македония”, народните представители от мнозинството на СДС станаха и започнаха да викат „Юнаци”, „Браво”, България”. От опозицията – БСП- бяха малко стъписани, някои изръкоплясаха, други не знаеха какво да правят. ДПС приеха новината положително. След това по време на разискванията Филип Боков от БСП стана и доста уместно попита – а къде е външният министър? Те бяха усетили, че има конфликт в правителството по този въпрос. Но в кулоарите всички депутати ни наобиколиха и бяха много развълнувани. След това отидох в студиото на БНТ и заедно с покойния историк професор Николай Генчев участвахме в едно коментарно предаване. Той беше много развълнуван и каза – моето момче, нищо друго да не направи това правителство, с това ще останете в историята. Това е голямо дело!
ъ-ъ
на 18.11.2012 в 17:11:08 #42ЖЖ реве кат некой пубер: "ех ако баба ми беше мъжка..."
трябвало било еди какво си да бил направил еди кога си.
ами като етребвало да си го направил бре. ся кво се плюнчиш и слюнчиш
"ех требеше да съм малко по-строг у кУрав ама на и преди и сега ЖЖ си е мека пишка." Те затуй го и допуснаха да стане президент. Театрото наречено български посткомунистически период продължава все в същото пошло и скучно русло.

Финансист
на 18.11.2012 в 17:07:33 #41apropos, Нали говорим за законност за демокрация. Та този начин на действие го имаше и при Тодор Живков. Кой питаше той ? Тогава по какво се различава Зельо от Тато. А ти понеже сигурно не ходиш в Македония, нямаш представа как се държат те към нас. Говоря за официалните им власти. Никой не попита нас, от пограничните райони, какво трябва да бъде отношението ни към Македония. Сръбската машина така им е промила мозъците, че нас ни сравняват едва ли не с циганите. И твойто мнение е като първоначалното на Божидар Димитров, че вкарвайки ги в ЕС ще ги отделим от Сърбия. Жестока заблуда. А и той вече гледам се обърна. А що се касае до БСП - на умрял кон лесно е да вадите нож, нали! Но че България, благодарение на цялата политическа клика от 23 г. насам е към закриване, лозунгите Долу БСП, Горе ГЕРБ, няма да помогнат. Само нови патриотични формации като НФСБ ми дават малки надежди, но тях никой от големите - ГЕРБ, БСП, СДС, ДСБ, подкрепени от корумпераните медии и американските им "приятели", няма да допусне до властта.
Ролинс
на 18.11.2012 в 17:00:21 #40apropoS | 18.11.2012 18:57 Точно!
Трябва да оправдаят некадърността си и затова мразят Костов.
apropoS
на 18.11.2012 в 16:57:30 #39СПОМНЯМ СИ МНОГО ДОБРЕ СЪБИТИЯТА. ПРОБЛЕМЪТ Е ПРОСТ. БГя БЕШЕ ПОВЕЧЕ ОТ 45 год. ПОД КОМУНИСТИЧЕСКО УПРАВЛВНИЕ. КОМУНИСТИТЕ НЕ САМО ОБРУЛИХА СТРАНАТА НИ, НО И СТРУКТУРНО Я СЪСИПАХА И ОБЕЗКЪРВИХА. УНИЩОЖИХА ИНТЕЛИГЕНЦИЯТА И В ЧАСТНОСТ ПАРТИИТЕ. В БГя НЯМАШЕ ДЕСИДЕНТИ - ТА БГте КОМУНИСТИ БЯХА "ПО-НАБОЖНИ" И ОТ СВОИТЕ СЪВЕТСКИ УЧИТЕЛИ. СЛЕД 98г. СЕ СЪЗДАДЕ СДС, С ПОМОЩТА НА КОМУНИСТИТЕ, ЗАЩОТО ТЕ ЯСНО ВИЖДАХА, ЧЕ ПРИ НАДИГАЩАТА СЕ СТИХИИНОСТ, НЕЩАТА ОТИВАXA НА ЗНЕ. В БГя ЩЕШЕ ДА ИМА КРЪВ. НО КАКТО СЕ ХВАЛЕШЕ ЕДИН ЧЕШКИ ПРИЯТЕЛ, В ЧЕХИЯ НИКОГА ЧЕХ НЕ Е УБИВАЛ ЧЕХ ПО ПОЛИТИЧЕСКИ ПРИЧИНИ. ЗА СЪЖАЛЕНИЕ В БГя НЕ Е ТАКА. НАШАТА ИСТОРИЯ Е ПЪЛНА С ПРИМЕРИ КОГАТО БГ-РИ СА ИЗБИВАЛИ БЪЛГАРИ ПО ПОЛИТИЧЕСКИ ПРИЧИНИ. *************** Та, в онази обстановка, нямаше как в СДС да не влязат ЧЕНГЕТА, КАРИЕРИСТИ, КОРУМПИРАНИ И ЛУМПЕНИ. В последствие , тези хора бяха изгонени или се разбягаха в ГЕРБ и Атака. Това са реалностите. Ако не ГО разбираме, това значи, че не разбираме живота. Която и партия да дойде на власт, няма как да не се появят хора които ще се изкушат от властта. Но това е проблем на съда и прокуратоурата. *************** В БГ икономиката не работеше. ( Тодор Живков - социализЪмът е едно недоносче!!! http://www.youtube.com/watch?v=FD86wmTOu00 ) имаше хиляди губещи предприятия за ликвидация. Държавата трябваше НА ВСЯКА ЦЕНА , да се отърве от тях, защото нямаше как да ги издържамe. Практически БГ фалира. И Костов започна РЕФОРМИТЕ! Не ги доведе до край защото мутро-мафията се изплаши и започна да излива помия в/у него. *************** Хората протестират, танцуват и пеят. Характерно за черните. Виждал съм ги много пъти и им се кефя. Приятно е. Има атмосфера. И усещането е: да аз си искам моето, но го правя без злоба защото го заслужавам. Преди години имаше такава идея - да се подскача. Не знам дали дойде от Костов. Мисля, че не. Породи се спонтанно, от всички. Просто беше студено и бе удобно да се стоплим. А и се създаваше тази атмосфера за която споменах. МНОГО МИ ХАРЕСВАШЕ. БЯХ ХЕППИ. И аз бях около университета. НО сега много хора мразят Костов точно заради това. ПО ТОЧНО ЗЛОБАРИТЕ МРАЗЯТ КОСТОВ ЗА ХУБАВОТО ИЗЖИВЯВАНЕ. Ми злобни сме БГте!