По линиите на градския транспорт в Пловдив от днес тръгват 10 от общо 20-те нови автобуса, специално предназначени за инвалиди.

Те са конструирани с нисък под и притежават най-висок екологичен евро сертификат.

Автобусите ще се движат по маршрут гара „Филипово", бул. „Руски", Четвъртък пазара, Тунела, хотел „Тримонциум", Централна гара и обратно, уточнява радио Пловдив.

По-късно днес се очакваа тържествен водосвет, като символично ще бъде прерязана и лента.

На церемонията по освещаването ще присъстват кметът Славчо Атанасов, който ще пререже лентата, областният управител Тодор Петков, управителят на фирма „Градски транспорт" Ангел Батаклиев, както и представители на Съюза на инвалидите и военно-инвалидите и Съюза на пенсионерите.