Служители на общинските отдели по контрол на строителството, инспекторат и реклама, ще премахват с полицейско съдействие незаконно поставените рекламни транспаранти и указателни табели, информира Дарик радио.
Заповед за това издаде кметът на София Бойко Борисов. Според нея до 10 дни, считано от днес, от дирекция архитектура и градоустройства трябва да му представят обобщена информация с данните и разрешение за поставяне на рекламните елементи на територията на общината.
В едноседмичен срок пък, районните кметове трябва да предоставят на Бойко Борисов копие от одобрени проекти, разрешение за поставяне и сключени договори за наем със съответната районна администрация за рекламни елементи на територията на съответния район.
В срок от 20 дни след получаване на справките ще започне съставянето на констативни актове за незаконно поставените рекламни елементи върху недвижими имоти.