ГЕРБ ще подкрепят организирания утре от ВМРО протест във Варна срещу решението на областния управител Христо Контров.

Кондов оспорва приетата от Общинския съвет декларация за признаване на арменския геноцид. Протестът започва в 12.00 часа пред сградата на Областна администрация - Варна.

Емил Радев - председател на групата на ПП „ГЕРБ" в ОбС - Варна определи решението като "напълно тенденциозно" и уточни, че във връзка с аргумента за допълнителното вписване на точката за приемането на декларацията в дневния ред, по същия начин са били вписани още 10 допълнителни точки, които не са върнати за преразглеждане от областния управител Христо Контров.

Отец Саркис Ованесян изрази възмущението на арменската общност към това действие на областния управител и обяви, че арменците ще организират отделен митинг на 23 юни, а вчера подкрепата си за протеста е изявила и българската православна църква в лицето на Варненския и великопреславски митрополит Кирил.