Кметът на Балчик настоява за разговори с висши държавници и отговорни лица в МВР, за да се устрои държавният щат на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в к. к. Албена.
Кметът ще инициира срещи на „високо равнище", както съобщава радио Варна. "Държавата абдикира от задълженията си, а финансирането на службата не е приоритет за Община Балчик", коментира Красимир Михайлов.
Той подчертава, че има огромна нужда от противопожарна служба в района на Батовската долина, тъй като там се разгръща голямо строителство.
За тази среща ще се търси съдействие от народните представители на Добрички регион.
Предвижда се на 10 юни в КК "Албена" да бъде директорът на националната служба ПБЗН главен комисар Николай Николов, когато се провежда републиканско първенство по Пожароприложен спорт за деца.
USD
CHF
EUR
GBP
ivan_shishmanov
на 05.06.2007 в 13:24:36 #1