Името или по-точно прякорът Красьо Черния се появи след години наред отново в публичното пространство. Това име бе част от брифинг на общинските съветници от ПП-ДБ-Спаси София, на който бе обявено отказа да бъде приет доклад за ремонта на общежитието на Столичния автотранспорт в "Дружба".

Лидерът на "Спаси София" и общински съветник Борис Бонев на брифинг в Столичния общински съвет (СОС) алармира, че една фирма можела да получи сума в размер на 850 000 лв., без да е извършила дейности.

През 2020 г. е бил внесен доклад и е бил започнат ремонт за 3 млн. лв. за едно старо общежитие на автобусен гараж "Дружба" по предложение на Карлос Контрера от ВМРО. Установено е, че в този договор цените за различните материали са до 10 пъти над пазарните цени. Тогава ремонтът бил спрян, а причините затова - лошият договор, който е бил сключен.

Общинските съветници на ПП-ДБ са предотвратили приемането на доклада за ремонта на автобусния парк на "Дружба", докато не бъдат изпратени всички необходими документи в ресорните комисии. "Ако не бяхме реагирали и не бяхме отказали да приемем доклада, парите на Столична община и парите на софиянци щяха да бъдат източени и щяха да отидат в джоба на плевенския бизнесмен Красимир Георгиев, по-известен още като Красьо Черния", коментира Бонев.

Общинският съветник Симеон Ставрев посочи, че в доклада за ремонта не общежитието в столичния квартал" Дружба" не са посочени и не са дадени данни за фактури, а строителните материали са записа на стойност над 120 000 лв. При проверка на самото общежитие, Ставрев видял само няколко торби с материали и недовършен строеж, но не и материали за над 120 000 лв.

Симеон Ставрев нападна т.нар. икономическо мнозинство в Столичния общински съвет (ГЕРБ, БСП, ИТН, ВМРО и част от отцепилите се общински съветници от "Възраждане"), което се опитва да прокара скандални обществени поръчки.

С наддаване столичните общински съветници решават за дълга на транспорта
Обновена

С наддаване столичните общински съветници решават за дълга на транспорта

Наддаването е и за суми, но и за вината

Народният представител от ПП-ДБ Ивайло Мирчев смята, че именно Красьо Черния стои зад това невидимото мнозинство, което управлява всички дружества в София. Той се закани, че ПП-ДБ-Спаси София ще изкарват всички нечисти сделки и поръчки. "Всички схеми, които се плетат в СОС, ще бъдат показвани, изявявани и изтипосвани, за да може хора като Красьо Черния да си направи партия, да се яви на местните избори, да ги спечели и тогава да заяви, че иска да краде от парите за София, а не като малкия Пеевски да размахва бухалки", отсече Мирчев.

Красимир Георгиев или Красьо Черния стана публично известен през 2009 г., когато Иван Колев, магистрат от тогавашния Висш съдебен съвет (ВСС) обяви, че "някакъв Красо от Плевен" обикаля из България и "носи един списък" с имена на между 8 и 13 членове на ВСС, с чиито гласове разполага. Участник в изборите за шефове в съдебната власт разказал на Колев, че гласовете на хората във ВСС вървят за около 200 хил. евро. Заради контактите си с Красьо оставки подадоха редица магистрати, сред които членовете на ВСС Стойко Стоев и Иван Димов, както и прокурори предимно.

Скандалът тогава бе замазан със съдебно преследване срещу Красимир Георгиев за укриване на данъци, лъжесвидетелстване и други, по които дела обаче бизнесменът бе не само оправдан, но и осъди държавата за обезщетение.