Частично бедствено положение обявиха в община Чепеларе.
Втори ден гори пожара започнал край село Хвойна, с който огнеборци, служители на горските стопанства и доброволци се борят. Два военни хеликоптера AS 532 AL Cougar и Ми-17 с екипажи от 24-та авиобаза Крумово се включиха и днес в борбата с огнената стихия. Водоснабдяването за тях се осигурява от микроязовири край Асеновград и от р. Белишка над гр. Лъки.
Пожарът е обхванал повече от 500 дка борова гора и въпреки всички усилия се разраства. Заради труднодостъпния терен са включени и верижни машини, които да правят просеки.
Зам.-кметът на Чепеларе Стоян Кузмов обясни, че заради вятъра два пъти пожарът е станал върхов и се е разпрострял нагоре към билото. Хеликоптерите продължават да пръскат, цялата техника е мобилизирана и е на терен".
Гасенето на огъня ще продължи дни и утре сутринта отново ще има необходимост от доброволци.
Властите уверяват, че няма опасност за населените места близки до пожара.