Служители от Стара Загора в оръжейния завод "Арсенал" инициираха подписка с искане да им бъде възстановен ведомствения транспорт до работните места в Мъглиж и Казанлък, съобщава БНР.
Настояването идва, след като преди дни е станало ясно, че вече няма да може да ползват служебни автобуси. На засегнатите близо 600 работници обаче им е обяснено защо. Част от тях днес се събраха пред община Стара Загора, за да се подпишат в обща декларация, с която ще потърсят помощ от синдикатите.
Припомняме, от началото на седмицата всички близо 8 000 служители в "Арсенал" са пуснати в принудителен платен отпуск заради поскъпването на енергоносители, материали и суровини, както и заради многото случаи на коронавирус.
Въпреки че мярката изтича на 11 февруари, старозагорските работници на казанлъшката оръжейна се опасяват, че и тогава няма как да се върнат на работа, защото ще трябва да търсят собствен транспорт до цеховете в Казанлък и Мъглиж.
Те ще внесат подписката в КНСБ с надежда синдикатите да убедят работодателя да възстанови транспорта. Заради затрудненията на завода хората се опасяват, че тази мярка цели да ги накара сами да напуснат.