Решението на БДЖ да спре влаковете по линията Кулата-Петрич до края на месец септември породи напрежение сред живеещите в региона, съобщава Нова телевизия. Местните са на мнение, че ще бъдат лишени от най-удобния за тях транспорт.

От БДЖ аргументираха решението си с това, че линията не е натоварена. От 1 август до края на септември е предвидено влаковете от Кулата до Петрич да бъдат заменени с автобуси.

Жителите на село Генерал Тодоров подчертават, че влакът се ползва активно от работещи, ученици и пенсионери. Според тях със спирането на железницата, те ще бъдат откъснати от света. Местните се съмняват, че движението на влаковете ще бъде възстановено в края на септември.

Кметът на селото Станислав Станков отбеляза, че през 2024 г. са били спрени влакове с аргумента, че се извършва ремонт на Централната жп гара в София. Той подчертава, че до момента същите тези влакове, които тогава са били спрени, не са пуснати.

Кметовете на 10 населени места в Петричко обявиха готовност за стачни действия и евентуално затваряне на АМ "Струма", ако казусът със спрените влакове не бъде разрешен.

Спират влаковете между Кулата и Петрич през лятото

Спират влаковете между Кулата и Петрич през лятото

БДЖ пуска автобуси по линията