Районната прокуратура в Хасково наблюдава досъдебно производство за извършено хулиганство срещу изпълняващата длъжността директор на Центъра за обществена подкрепа в Димитровград Марияна Петрова, съобщи БТА. В рамките на разследването се извършват действия по изясняване на фактите и обстоятелствата около случая.
Марияна Петрова е подала в полицията сигнал, че е станала обект на посегателство. Около 9 часа тази сутрин тя била залята с фекалии на работното си място от нападателят с бял костюм, от който се виждали само очите му.
Тя подозира, че станалото може да е свързано с бивша служителка в центъра, на която тя не е продължила договора за работа след изтичане на изпитателния период. Във връзка с това след 18 август неколкократно били отправяни заплахи на работното й място.
Има и свидетели на днешния инцидент. След станалото през деня Центърът за обществена подкрепа е бил затворен. "Прецених да освободя служителите за деня, защото такава ситуация е обидна към работата, която извършваме-в центъра помагаме на деца и на родителите им. Посегателство от този род е обидно като цяло не само за мен в личностен план, но и за обществото в града. Това е абсолютен прецедент - да се заплашва пряко работодател на работното му място", коментира Марияна Петрова.
Тя очаква реакция от страна на институциите по отношение на хулиганския акт.
Ачката
на 27.08.2025 в 20:12:20 #1Това е интересна идея за "фекална атака" на "Събранието на Прасетата" в София.
А да видим дали и ченгетата ще държат редиците, когато по тях полетят не куршуми, ами.......вече яден ол инклузив?
Че им вдигат заплатите, за да бъдат еничарска охрана на властта вдигат им ги, но не чак толкова ,че да търпят дъжд от ла*на.