Медицинският център, от чийто гинекологичен кабинет в София изтекоха записи в онлайн пространството, излезе с позиция относно случая, съобщава bTV.
"С настоящото изявление, целият екип на медицински център "ЛЮЛИН МЕД" ООД - управителят, съдружниците и лекарите, практикуващи в центъра, заявяваме, че ние също сме изумени от съобщените факти и обстоятелства по адрес на един от филиалите ни", посочва се в позицията.
Отбелязва се, че медицинският център също толкова, колкото пациентите, прегледани в него, е потърпевш от извършената кибератака срещу информацията, съхранявана от единствената охранителна камера, монтирана само в този филиал. Подчертава се, че в нито един друг от шестте филиала на медицинския център няма и няма да има камери в помещенията, където се извършват медицинските прегледи, тъй като нищо не налага инсталирането им.
Камерата, с която е злоупотребено, е лицензирана, охранителна камера, поставена от квалифициран специалист и понастоящем е демонтирана, посочват от от медицинския център и уверяват пациентите си, че високите стандарти в практиката на медицинския център ще бъдат съхранени, както досега.
"Огромните репутационни щети, които ни бяха нанесени, няма да повлияят на прецизността и професионализма в работата ни. Екипът на МЦ "ЛЮЛИН МЕД" оказва пълно съдействие на разследващите органи и изразява надежда за скорошното разрешаване на случая!", допълва се в позицията.
Центърът и д-р Венелин Иванов продължават да работят.


USD
CHF
EUR
GBP
dddoko-doko
на 06.02.2026 в 18:04:24 #1Сами са си виновни - когато се слага камера, се сменя паролата на изпълнителят или фабричната такава. Сега се правят на ощипани моми.