Парма победи Сампдория с минималното 1:0 в мач от междинния кръг в италианската Серия „А". Единственото попадение бе дело на българския национал Валери Божинов, който изигра много силен мач.

Срещата започна доста равностойно, като гостите от Генуа дори имаха лек превес в първите минути. В 19-ата минута Стефано Лучини проби отлично от ляво и отправи удар, който обаче премина покрай гредата.

Малко по-късно и Пацини пропусна да се разпише. Единственото по-опасно положение за домакините през първото полувреме бе пропиляно от Дзакардо, който стреля опасно с глава, но не намери целта.

През втората част домакините заиграха значително по-добре. Въпреки това още в първите минути Пацини пропусна да открие резултата. Така се стигна до 84-ата минута, когато Дзакардо подаде към Валери Божинов, а българинът вкара единствения гол в срещата. В последните секунди голям пропуск за гостите направи Масимо Волта.