България и Естония завършиха наравно 2:2 в контрола, играна на стадион „Мадран Палас" в турския курорт Анталия. Куриозно, и четирите попадения в двубоя дойдоха след дузпи.

Най-лошото обаче бе, че играта на нашите не бе никак убедителна. Избраниците на Лотар Матеус бяха твърде пасивни, особено през първата част, а и изпитваха сериозни трудности при изнасянето на топката.

Преди почивката естонците ни затрудниха значително с пресата, която упражняваха още в нашата половина. Балтийците поведоха в 19-ата минута. Иванов събори Вунк в пеналта и реферът посочи бялата точка. Василиев пък бе точен от бялата точка.

Въпреки че изоставахме в резултата, Стилиян Петров и компания не показаха кой знае какво активизиране. Нападателите ни пък така и не получиха добър пас. Въпреки това, защитата на естонците сбърка малко преди почивката, когато Макриев бе съборен в наказателното поле.

Ивелин Попов, който до този момент бе пълен фигурант на терена, превърна отсъдената дузпа в гол за 1:1.

Българите започнаха по-активно през второто полувреме и притиснаха съперника си. Попов очевидно се събуди и започна да тормози отбраната на балтийците. Въпреки това, така и не успяхме да стигнем до някакво по-опасно положение пред противниковата врата, макар че и Манолев, и Стилиян Петров се стараеха много в предни позиции.

В 80-ата минута реферът свири още една дузпа за Естония, след ненужен фаул на Попов сред Василиев. Капитанът отново бе точен и даде нова преднина на Естония.

Само секунди по-късно обаче бе свирен нов 11-метров наказателен удар, този път за нашите. Противников защитник игра с ръка в наказателното поле след центриране на Георгиев. Попов донякъде се реабилитира за грешката си преди малко и вкара втория си гол в мача, оформяйки крайното 2:2.

Следващият мач на България ще бъде много по-сериозен -  евроквалификация срещу Швейцария.