Левски записа уникален обрат срещу ЦСКА-София в голямата битка на 23-ия кръг на Първа лига.

Дербито на стадион "Васил Левски" предложи всички възможни емоции на феновете по трибуните, като завърши при резултат 2:1 за "сините", въпреки че те първи получиха гол в мача, съобщава Topsport.bg.

Арсенио Нунеш откри още в 5-ата минута на двубоя, но през вторите 45 минути, само в рамките на 8 минути, Левски стигна до пълния обрат, с голове на Прохазка от дузпа и на Давид Яблонски.

Арести на фенове преди дербито „Левски” – ЦСКА
Обновена

Хвърляли пиратки и бомбички

Първото полувреме можеше условно да се раздели на две части. Едната - с подчертано надмощие на "червените", а следващата - с опитите на "сините" да се върнат в мача.

Вторите 45 минути имаха само един господар - Левски.

"Сините" иззеха функциите на съперника си от първата част, като натиснаха опонента си и не му дадоха и миг спокойствие.

Така Левски запазва втората си позиция в таблицата с временното класиране, отдалечавайки се на още 3 точки пред днешния си опонент.