Невяна Владинова спечели бронзов медал във финала на топка на световното първенство по художествена гимнастика в Пезаро.

След много вдъхновено и смело изпълнение на съчетанието й по музика на Хоакин Родриго тя беше оценена със 17.950 и спечели първия си медал от световно първенство.

Шампионка на топка стана рускинята Арина Аверина, следвана от своята сестра близначка Дина Аверина.

Във финала на обръч Невяна Владинова получи 17.550 и се класира на пето място. Подадената контестация от българския щаб за оценката й за трудност не беше уважена от съдиите.

Щампионка на обръч е Дина Аверина, със сребро беше отличена Арина Аверина, а с бронз японката Кахо Минагава.

Днес беше първият ден от шампионата на планетата. Състезанията започнаха рано тази сутрин с квалификациите на обръч и топка, при които бяха излъчени финалистките на двата уреда.

Катрин Тасева се класира девета на топка и тринадесета на обръч.

Утре състезанието продължава с квалификациите на бухалки и лента.

Сборът на оценките от квалификациите на четирите уреда ще определи 24-те гимнастички, които ще се борят за медалите в многобоя.