България загуби разгромно от Полша с 0:3 гейма (23:25, 20:25, 18:25) полуфинала в Световната лига. Въпреки горещата подкрепа на почти 10 000 души в „Арена Армеец", осакатеният ни отбор не успя да надскочи себе си и да се класира на историческия си първи финал в турнира. Така утре ще играем срещу Куба в спор за третото място, което също би било историческо за родния волейбол.

Поляците имаха пълно предимство в мача, като нашите бяха равностойни само в началото на първия гейм. „Дружината" водеше само с две точки - 16:14 при второто техническо прекъсване,но веднага след него поляците натрупаха голяма преднина, които бяха напълно достатъчни за успеха с 25:23.

Вторият гейм започна отлично за гостите, които направиха 4 точки преднина още в самото начало, което удържаха до първото и второто техническо прекъсване.

Стигна се дори до 21:15, а оттам вече бе лесно за тях да затворят гейма с 25:20.

Третият гейм много приличаше на предишния. Главният рефер от Холандия пък удари едно рамо на противниците ни, след като им присъди 2-3 спорни точки.

„Дружината" отново си натрупа „дежурните" 4 пункта аванс и спокойно си спечелиха гейма с 25:18.

След мача пък се разиграха грозни сцени. Феновете бяха изнервени до краен предел от няколко спорни съдийски отсъждания.

Обстановката постепенно започна да се изнервя още от началото на последната част, а в края й „Арена Армеец" ехтеше от викове „Мафия, мафия".

За съжаление, най-лошото тепърва предстоеше. Изнервените хора си го изкараха на празнуващите първия си финал в Лигата играчи на Полша.

Докато се поздравяваха и прегръщаха, върху поляците полетяха няколко бутилки и хартиени топки.

Те пък не останаха длъжни и отговориха на публиката с цинични жестове.

В неделя България играе последния си мач в Световната лига. Срещаме Куба в малкия финал, а от 20:45 часа е спорът за титлата между Полша и САЩ.

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев,Владимир Николов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро

ПОЛША: Лукаш Жигадло, Збигнев Бартман, Бартош Курек, Михал Винярски, Пьотър Новаковски, Марчен Мозджонек - Кжиштоф Игначак-либеро