Австралиецът Ник Кириос стана вторият тенисист класирал се за четвъртфинала на турнира от АТП 250 в Бризбън. Той се наложи над своя сънародник Матю Ебдън с 6-7(3), 7-6(5), 6-2 в мач, продължил 2 часа и 13 минути.

Джон Милман е първият съперник на Григор Димитров в Бризбън

Австралиецът срещна съпротива от Питър Полански само в първия сет

В първите два сета нямаше нито един пробив и се решиха след тайбрек. В третата част Ебдън видимо отпадна и Кириос взе две части когато посреща. В цялата среща Ник отрази 2 брейкбола, докато Матю спаси 5 от появилите се 7 възможности. Кириос спечели 105 точки срещу 100 на своя съперник.

В петък Ник Кириос ще играе срещу украинеца Александър Долгополов, който се справи лесно с аржентинеца Орасио Себайос в първия мач за деня с 6-1, 6-2.

Матю Ебдън

Матю Ебдън

При победа австралиецът може да се срещне на полуфинал в събота с Григор Димитров. Преди това българинът трябва да надделее срещу Джон Милман в четвъртък и срещу победителя от мача Кайл Едмънд - Хьон Чун в петък.

В долната част на схемата фаворит за финал е канадецът Милош Раонич, но това при условие, че е във форма след отсъствието си от корта поради контузия.

Програма за осминафиналите на Brisbane International 2018:
Григор Димитров (България) 1 - Джон Милман (Австралия) УК - четвъртък не по-рано от 12:30
Кайл Едмънд (Великобритания) - Хьон Чун (Южна Корея) - четвъртък 07:00
Ник Кириос (Австралия) 3 - Матю Ебдън (Австралия) 6-7(3), 7-6(5), 6-2
Орасио Себайос (Аржентина) - Александър Долгополов (Украйна) 1-6, 2-6
Миша Зверев (Германия) 8 - Майкъл Мох (САЩ) кв. - сряда 09:00
Алекс де Минаур (Австралия) УК - Милош Раонич (Канада) 4 - сряда 12:30
Денис Истьомин (Узбекистан) - Джаред Доналдсън (САЩ) - четвъртък 05:00
Райън Харисън (САЩ) - Яник Ханфман (Германия) ЛЛ - четвъртък не по-рано от 07:00