Роджър Федерер и Рафаел Надал се изправят един срещу друг за 39-ти  път. Балансът досега е 23 победи за "Матадора" и 15 за "Маестрото"

На клей предимството за испанеца е още по-отчетливо 13 победи и само 2 загуби. За последен път на червени кортове двамата се срещнаха на финала в Рим преди 9 години. На "Ролан Гарос" и петте им двубоя завършиха с успех на Надал.

Въпреки това Федерер е оптимист и смята, че има своите шансове:

"Срещу Рафа ще е трудно, но никога нищо не се знае. Може да има проблем, може да е болен. Никога не е сигурно. Може да има дъжд, мачът да бъде прекратен и подновен 10 пъти", сподели своите надежди швейцарецът.

преди 4 години в 16:31 ч.

3:0! Надал е на финал на "Ролан Гарос"!

На свой ред Надал също взе подаването си, което го изпрати на финала.

преди 4 години в 16:27 ч.

Роджър Федедер все още е в мача, след като успя спечели подаването си с 40:30.

преди 4 години в 16:22 ч.

5:1! Надал е само на гейм от достигане на финала, където ще може да защити трофея си от миналата година. Ако спечели титлата това ще е негов 12-и триумф във Франция.

преди 4 години в 16:14 ч.

4:1 за Надал. След разиграването с 16 удара Федерер отново допусна пробив.

Снимка 427836

Последно обновление в 16:15 ч. на 07.06

преди 4 години в 16:11 ч.

Надал поведе с 30:0, Федерер успя да стигне до 30:30, но все пак испанецът удържа сервис гейма си.

преди 4 години в 16:10 ч.

Надал отново проби подаването на Федерер. Краля на клея е все по-близо до победата в мача.

преди 4 години в 16:02 ч.

Трети гейм на нула, който Надал печели в мача.

Снимка 427825

Последно обновление в 16:04 ч. на 07.06

преди 4 години в 15:59 ч.

Испанецът стигна до точка за пробив в първия гейм на третата част, но Федерер се справи и взе подаването си.

преди 4 години в 15:57 ч.

Вторият сет също е за Рафа Надал.

Надал си взе гейма на нула. Само още един сет дели Матадора от финала на "Ролан Гарос".

преди 4 години в 15:49 ч.

При 40:40 Надал спечели изключително дълго разиграване, достигайки до точка за пробив. Още при следващата точка Матадора поведе в сета с 5:4.

преди 4 години в 15:46 ч.

До момента непредизвиканите грешки от страна на Федерер са 22, а Надал има 14.

преди 4 години в 15:44 ч.

Надал изпита леки проблеми, но все пак успя да си вземе гейма. Вторият сет навлиза в решителната си част.

преди 4 години в 15:36 ч.

Мачът е изключително равностоен. Този път Федерер взе подаването си, след като Надал спечели само точка.

преди 4 години в 15:31 ч.

Надал изпълни няколко страхотни сервиса, давайки само точка на Маестрото.

Снимка 427798

Последно обновление в 15:34 ч. на 07.06

преди 4 години в 15:28 ч.

Федерер също нямаше проблеми при подаването си. До момента мачът е изключително красив и зрителите на корт "Филип Шатрие" са преки свидетели на изключително технични разигравания.

преди 4 години в 15:24 ч.

11-кратният победител в "Ролан Гарос" взе безпроблемно сервис гейма си, изравнявайки резултата във втория сет. 2:2.

преди 4 години в 15:18 ч.

След три точки за пробив Надал все пак успя да вземе подаването на съперника си.

преди 4 години в 15:11 ч.

Втората част се развива огледално на първата, но тук Федерер поведе в резултата с 2:0.

Снимка 427785

Последно обновление в 15:13 ч. на 07.06

преди 4 години в 15:09 ч.

Федерер поведе с 30:0, Надал успя да спечели следващите две точки, но швейцарецът успя да си вземе подаването.

преди 4 години в 14:59 ч.

Рафаел Надал спечели първия сет!

При втория си сет бол Рафаел Надал изпълни страхотен бекхенд по диагонала, който не остави шансове на Федерер. Така първата част отива на сметката на Матадора.

преди 4 години в 14:51 ч.

Сервис гейм на нула за швейцареца.

преди 4 години в 14:48 ч.

40:30 за Надал във седмия гейм, което го доближава само на пробив разстояние от спечелването на първия сет в полуфинала.

преди 4 години в 14:43 ч.

След пет брейк пойнта Надал отново успя да вземе подаването на Федерер, за да поведе в резултата с 4:2.

преди 4 години в 14:32 ч.

Швейцарецът върна пробива.

преди 4 години в 14:26 ч.

Маестрото прави резултата 1:3, след като даде само точка на Надал в този гейм.

преди 4 години в 14:22 ч.

Рафаел Надал затвърди пробива, след като успя да спечели подаването си - 40:0.

Последно обновление в 14:22 ч. на 07.06

преди 4 години в 14:19 ч.

Надал осъществи пробив още при първия сервис гейм на Федерер. Вятърът в Париж е изключително силен, което пречи на играта на двамата тенисисти.

Снимка 427762

Последно обновление в 14:28 ч. на 07.06

преди 4 години в 14:15 ч.

Още в първия гейм Надал и Федерер показаха, че мачът ще бъде зрелищен. Надал успя да вземе подаването си, но след цели осем минути игра.

Последно обновление в 14:15 ч. на 07.06