Треньорът на Царско село Никола Спасов бе гост в предаването "Домът на футбола". Наставникът коментира представянето на своя отбор, а освен това даде прогноза за предстоящите дербита Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив) и ЦСКА - Левски. 

"Трудно започнахме първенството, новите футболисти нямаха време да се адаптират. Момчетата от миналата година не бяха уверени, и аз имам вина. 

Оказа, че ни трябват по-опитни футболисти и чужденци, това е просто задължително, добрите отбори имат по 6-7 чужденци. Случихме на чужденци. Двама се контузиха, но всички са много добри. 

Мачът с Левски не заслужавахме да загубим. Изиграхме срещата на добро ниво, сърцато. Раздадохме се, от елементарна групава ситуация загубихме мача. Малко след това още идин подарък от наша страна, загубата повлия положително на отбора. 

Трудна програма, имахме и късмет, без късмет нещата не се получават, но и футболистите играха сърцато, на върха на възможностите си и бяха възнаградени. Чужденците влязоха в по-добро състояние, Карачанаков с една седмица тренировки вдигна нивото, Серкан Юсеин с 30 минути вдигна класата.

Идеята е да имаме повече полузащитници и да правим разликата в средата на терена. В последните мачове играем с 4-ма нападатели, рискувам много, но съм възнаграден с тези рискове, дано ни се получава и в бъдеще, искам да виждам отбора си, когато атакува. Важно е футболистите да си вярват, когато се играе атрактивно и хората ще се върнат на стадиона. Целта е да останем в елита на българския футбол. 

В пловдивското дерби почти никога не го взима по-добрият отбор в момента, няма да е лесно на Локомотив да вземат лесно мача с Ботев, треньорът им е добър. Другото дерби не прилича на пловдивското, и ЦСКА и Левски са еднакво слаби, няма да бъде спектакъл", заяви Спасов.

Нов в Царско село: Всеки футболист мечтае да играе в голям клуб

Нов в Царско село: Всеки футболист мечтае да играе в голям клуб

"Целта пред отбора е да не изпадне"