Българският национален отбор по волейбол спечели своя мач №3 в Лигата на нациите. След като на старта подчинихме Китай (3:2), а след това отстъпихме на САЩ с 1:3, днес селекцията на Пламен Константинов отново имаше повод за положителни емоции.

"Лъвовете" обърнаха непредсказуемия тим на Аржентина и се поздравиха с победа 3:1 (19:25, 25:19, 25:21, 25:22) в Нинибо (Япония).

Снимка 358872

Източник: fivb

Николай Учиков стана най-резултатен в мача с 26 точки (1 блок, 67% ефективност в атака). Валентин Братоев добави още 15 точки (4 блока) за успеха на България. Светослав Гоцев се отличи с 12 точки (5 блока, 47% ефективност в атака).

България загуби от САЩ с 1:3 втория си мач от "Лигата на нациите"

Момчетата на Пламен Константинов изиграха само един силен гейм

Мачът стартира много лошо за нашите. Атаките ни в началото изобщо не въвряха, а противникът бързо натрупа аванс. До края на частта пък нашите така и не наваксаха своето изоставане и загубиха с 19:25.

Вторият гейм донесе положителната промяна, след като в игра бе пуснат другия ни разпределител Георги Сеганов. Тимът на Пламен Константинов умело контролираше нещата на терена с далеч по-доброто си представяне в атака. Разликата постоянно бе 5-6 точки в наша полза, а накрая съперникът сам сбърка и геймовете бяха изравнени след 25:19.

Снимка 358874

Следващата част отново вървеше равностойно. В решаващите мигове обаче с перфектни изяви блеснаха Светослав Гоцев и Николай Учиков. Вальо Братоев пък на няколко пъти спаси много важни точки. В крайна сметка пълния обрат бе постигнат и нашите поведоха с 2:1 след 25:21.

България започна с трудна победа срещу Китай участието си в "Лигата на нациите"

"Лъвовете" играха на приливи и отливи, но избегнаха неочаквана загуба

При второто техническо прекъсване, в последния гейм, "трикольорите" изоставаха с точка. Треньорът на съперника ни обаче направи няколко грешки в тактическата постройка на Аржентина и така България поведе с 19:16.

рите точки бяха комфортна разлика, която поддържахме без проблем. Сеганов блесна с неочаквано коварен сервис и аржентинците просто прехвърлиха топката, а Учиков със сила проби блокадата за 23:19. Грешка от начален удар от другата страна ни въоръжи с четири мачбола. Първите два много бързо ги проиграхме и Пламен Константинов веднага взе прекъсване. То се оказа ползотворно, защото макар аржентинците да спасиха мощната атака на Учиков, после сбъркаха в опита да организират контранападение - 25:22 и мач за България!

Теодор Салпаров: Важно е как ще стартираме в Лигата на нациите

Салпаров: Важно е как ще стартираме в Лигата на нациите