Марица се представи достойно срещу световния и европейски клубен шампион Вакъфбанк (Истанбул) в мача си от груповата фаза на дамската волейболна Шампионска лига. Двубоят се игра в зала "Колодрума" и беше наблюдаван от повече от 2,500 зритали.

Берое взе 37 точки на френския гранд Волеро (Льо Кане)

Българския отбор загуби с 0-3 гейма мача от европейския "Чалъндж Къп"

Българските шампионки показаха страхотен характер и дори поведоха с 18-16 в третия гейм. Крайният резултат е 0-3 (16-25, 16-25, 21-25). Точковата разлика е плюс 22 за туркините.

Иван Петков започна с Катлийн Вайс, Нася Димитрова, Дженифър Крос, Мирослава Паскова, Алекзандра Холстън, Жана Тодорова и Таня

Петкова. ВакъфБанк също заложи на най-доброто - китайската бомбардирка Жу Тин, световната шампионка със Сърбия Милена Рашич и американката Келси Робинсън.

Снимка 396714

В първите два гейма имаше равновесие само в началото. ВакъфБанк ги взе с идентичен резултат - 25-16. В третия българките губеха с 4-9, но направиха много силна серия и след 18-16 дадоха сериозна заявка за спечелването на частта. За съжаление серия от сервиси на Ербар Каракурт доведе до нов обрат, след който мачът беше затворен от световните шампионки.

За MVP беше избрана Милена Рашич. Ербар Каракурт реализира 13 точки, а Жу Тин и Келси Робинсън се отчетоха с по 10 точки.

За българският отбор най-много точки реализира Мирослава Паскова - 12. Канадката Алекзандра Холстън добави 10 точки.

Снимка 396716

Марица игра на 29 октомври приятелски мач с ВакъфБанк, в който туркините спечелиха и петте предвидени гейма.

В другия двубой от група "А" Алианц МТФ (Германия) победи у дома Безие (Франция) с 3-0 (25-16, 25-16, 25-20). Вакъфбанк е начело в класирането 2 победи и 6 точки. Алианц МТФ и Безие са с по 1 победа и 3 точки, а Марица е на последното място с 2 загуби и 0 точки.