Българските волейболистки до 23 години сътвориха сензационен обрат срещу Куба в третия си мач от световното първенство в Словения. Те спечелиха с 4:3 (10-15, 12-15, 11-15, 15-10, 15-10, 15-11, 15-6) и с 3 победи и 8 точки са на второ място в група "A". На практика българките се нуждаят от успех срещу Турция в събота за да се наредят сред четирите най-силни отбори в света.

Антонина Зетова: Резултатът е добър, но качеството на играта - не!

Треньорката е недоволна въпреки убедителния успех срещу Кения

Момичетата на Тони Зетова подцениха в началото своите съпернички, които нямаха спечелен гейм в първите си две срещи. Кубинките заиграха много мощно на блокада и неусетно поведоха с 3:0 гейма. Изправени до стената "младите лъвици" започнаха да играят изключително в защита, а и новата разпределителка Мирела Шапхазова успя да разкъса кубинския блок.

В последния седми гейм волейболистките от Карибите се предадоха и реализираха само 6 точки.

Снимка 312363

Източник: fivb.com

Силвана Чаушева завърши с 16 точки, следвана от Мирослава Паскова с 16 точки. Капитанът Гергана Димитрова игра по-малко в атака и отбеляза 12 точки. Ивета Станчлулова реализира 8, а Мария Данчев 6 точки. Тони Зетова изигра първите три гейма с Полина Нейкова на поста разпределител, но след това внесе корекция със заменянето ѝ с Мирела Шапхазова.

Днес е почивен ден, утре е мачът с лидера в групата Бразилия, а в събота решителния мач с Турция.