Кандидатът на демократите за президент на САЩ Джо Байдън съобщи в четвъртък, че скоро ще се проведе лично кампаниите в щатите, които са решаващи за президентските избори в САЩ, предаде АФП.
Това е промяна на курса за демократа по време на пандемията на коронавирус.
Новите предизборни събития, които се очаква да започнат следващия месец, ще бъдат първите от март, когато рязко спря кампанията поради здравната криза.
"Ще отида в Уисконсин и Минесота, в Пенсилвания, в Аризона, но ние ще го направим по начин, напълно съобразен с отговорностите", 77-годишният каза пред репортери бившият вицепрезидент.
Байдън, изказвайки се по време на събитие за виртуално събиране на средства, заяви, че ще се срещне с хора от общности и местни фирми, но не и на безотговорни митинги, което е вероятно препратка към големите кампании, на които Доналд Тръмп присъства.