Държавната дума на Русия прие на второ четене законопроекта за поправка на конституцията на страната, съобщават руски медии.
Преди гласуването руският лидер Владимир Путин говори за промените пред долната камара на парламента.
Проектозаконът беше одобрен от 382 депутати. Нито един депутат не е гласувал против промените, а 44 се въздържаха.
"Законопроектът на второ четене е приет", обяви председателят на парламента Вячеслав Володин.
Володин каза, че при разглеждането на проектозакона на второ четене са внесени около 390 поправки. Повечето поправки са подготвени от работна група, в която участват депутати, сенатори и обществени деятели. Част от поправките са внесени от Путин.
По-рано Комисията по социална политика към Съвета на федерацията препоръча да се одобри законопроектът, който ще бъде разгледан от сенаторите на 11 март.
На заседание на Държавната дума днес депутатът от "Единна Русия" Валентина Терешкова предложи Путин да продължи управлението си след 2024 г. Президентът каза пред Държавната дума, че ще подкрепи предложението при условие, че Конституционният съд постанови, че не противоречи на основния закон.
Държавната дума одобри предложението на Терешкова.
В края на януари Държавната дума на Русия прие на първо четене конституционните промени.
След приемането на законопроекта от парламента той ще бъде подложен на референдум.
На 15 януари Путин, по време на обръщението си пред Федералното събрание, обяви, че едно и също лице не трябва да заема длъжността президент на Русия повече от два мандата подред.
ISIS
на 10.03.2020 в 21:35:46 #2Да не обиждаме титлите 'цар', крал и т.н. Истинският цар/крал е благородник който се грижи за държавата. В България е имало велики царе и князе: Симеон, Самуил, Борис, и т.н. Даже да си спомним Ал. Дюма и тримата мушкетари. И там кардинала си метае да се докопа до кралското място. Тежко им на руснаците, при тях кардинала вече се е докопал то престола, и граби с пълни шепи.
emilioner
на 10.03.2020 в 17:46:13 #1Император направо да го правят. Само така ще сме сигурни,че Русия ще тъне в икономическа разруха и търговски ограничения.Защото в момента именно това става.Богата държава пък бедни граждани да живее клептокрацията.