Кубинското правителство отхвърли осъществяването на наблюдение върху хода на гласуването на парламентарните избори от страна на международни наблюдатели.
Изборите са "вътрешна работа" - каза председателят на парламентарната комисия в кубинския праламент за международни отношения Рамон Пес Феро.
По думите му недопустимо е решението за валидността на изборите да се оставя в ръцете на хора, които нямат нищо общо с изборната процедура от правна гледна точка. Затова и за Куба не е обичайно да допуска наблюдателите за изборите, обоснова позицията си Пес Феро.
Над 8,3 милиона избиратели с право на глас предстои да определят 614-те депутати в парламента.
Народното събрание ще назначи след това в рамките на 45 дни държавния съвет, председателстван за момента от Фидел Кастро.
Въпреки тежкото си здравословно състояние дългогодишния кубински лидер отново ще участва в изборите.