В Македония най-голямата опозиционна партия на етническите албанци обвини полицията, че е замесена в нападенията срещу офисите й, предаде АП.

Най-малко10 регионални офиса на албанската етническа партия са били атакувани от началото на предизборната кампания преди 10 дни.

Миналата седмица въоръжени мъже откриха огън по колата на политическия лидер на партията Али Ахмети. Инцидентът е станал в северния град Тетово.

Опозиционната албанска партия обвини основния си политически съперник - Демократическата партия на албанците.

Припомняме, парламентът в Македония гласува предсрочното си саморазпускане и насрочване на предсрочни избори.

Разпускането на македонския парламент става седмица след като Гърция блокира приемането на Македония в НАТО.
Атина отрича правото й да използва това име, което е и име на провинция в Северна Гърция.

Правителството на Груевски вече бе в криза в средата на март, когато Демократичната партия на албанците напусна за 10 дни управляващата коалиция, но после се върна.