Турция не е информирала НАТО за подписаното с Русия споразумение за закупуване на ПВО С-400. Това заяви представител на Северноатлантическия алианс пред ТАСС.
В момента нито един съюзник на НАТО не използва С-400. НАТО не е информирано за никакво споразумение, каза представителят, коментирайки решението на Анкара да се договори с Москва.
В същото време източникът подчерта, че страните членки на организацията самостоятелно приемат решение за придобиване на военна техника.
Според източника за НАТО е важно оборудването, което страна членка купува да си взаимодейства с техниката на въоръжените сили на организацията при операции и мисии.
Вчера турският лидер Реджеп Ердоган съобщи, че Анкара е подписала с Русия споразумение за закупуване на система С-400 и че вече е внесен депозит.
Днес Ердоган обяви, че сделката на Турция с Русия за доставката на руски противовъздушни системи С-400 "вбеси САЩ".
gru-h
на 14.09.2017 в 09:46:50 #5Браво на турците - показаха, че са суверенна държава, а не като нашите управляващи пудели !
giggsn
на 14.09.2017 в 00:19:00 #4null, благодаря, но не работя в никаква редакция, може и да ти е странно, но това си е моето мнение и не ми плащат за него
А Q99, говоря и за Путин и за Ердоган, не че американците не са правили(правят) същото...Политиката е мръсна работа!
Кастело Белведере
на 13.09.2017 в 23:15:48 #3Да купуват, тяхна си работа, явно имат пари за трошене и някаква странна нужда от железа за убиване, които след някоя и друга година ще са куп ръжда.
null
на 13.09.2017 в 22:34:11 #2да де гиггсн, понеже българските менистри на амбриажните работи (вигенин, митов и третия не го и помня) не поканиха представители на терористични организации в Правец и не им продаваха оръжие. едно мога да ти призная - поне си ти дали ролята на грамотния в редицата.
giggsn
на 13.09.2017 в 22:16:52 #1Много бързо сменяте лагера - когато свалиха руският самолет, всичките русофили опищяхте света, че трябва свободен Кюрдистан, как рашките ще им дадат оръжие и те едва ли не ще превземат Анкара и т.н.Да не говорим, че лично Лавров беше казал/доказал, че Ердоган, семейството му и обкръжението му, продават оръжия на ИДИЛ в замяна на евтин петрол...Та с такива "приятели", не ти трябват врагове, още повече да им даваш оръжие в ръцете!