Генералният директор на Обединена авиостроителна корпорация Юрий Слюсар заяви, че ще бъдат разработени нови видове оръжия за изтребители от пето поколение, съобщи РИА "Новости".
Той отбеляза, че в момента интензивно се провеждат тестове с двигателя на втори етап.
"Самолетът ще може да използва голям брой нови оръжия, някои от които вече са създадени, а други все още се разработват", добави Юрий Слюсар.
Изтребителите Су-57 са предназначени да елиминират всички видове въздушни, наземни и повърхностни цели.
Тези изтребители принадлежат към самолетите от пето поколение.
През последните дни изтребител се разби в Сибир.
karamazov
на 30.12.2019 в 22:00:11 #1Я,.... Русия се оказва единствената държава в света, която въвежда самолет 5-то поколение, без дори да има програма за въоръжаването му! Значи до сега твърдо може да се каже, че този самолет може да носи само традиционното въоръжение.Демек, на гол тумбак-чифте пищови!!