Дмитрий Медведев обяви планове за модернизиране на руската система за ядрено възпиране до 2020 г., предаде БиБиСи.
До декември главнокомадващите трябва да изготвят плановете.
Новината идва няколко седмици след като Русия обвини САЩ, че започват нова надпревара във въоръжаването с инсталирането на ПРО в Полша.
Планираме да започнем производството на военни кораби и преди всичко подводници, е заявил Медведев, цитиран от Итар Тасс.
До 2020 г. трябва да бъде създадена надеждна система за ядрено възпиране за различни военни и политически ситуации.
Планирано е изграждане на нови модели бойни кораби, преди всичко въоръжени с крилати ракети ядрени подводници и многоцелеви подводници, както и система за въздушна и космическа отбрана, каза Медведев пред руски военни командири след военно учение в Оренбург, цитиран от БТА.
USD
CHF
GBP
dddddd
на 26.09.2008 в 21:58:27 #101Юлиан, уважавай се, къш.
klf123
на 26.09.2008 в 21:56:52 #100izotzadze Регистриран на: 10.02.2008, 16:11 Пуснато на: 26.09.2008, 23:53 Щом след 2 мандата за Буш американците са на 50/50 да изберат отново републиканец, и то при тази икономическа ситуация, значи катранът в меда не е толкова много. Аз обикновено минавам за опонент на т.н. "русофили", които са по-скоро платени апологети и са "дългата ръка на Москва" в действие; но не за томва ми е думата. При Буш има една мистерия, която определи ключът на цялото му управление - 11 септември. Може и мистификация да се каже. Нещо като кацането на Луната. И ако загуби Маккейн, заради това ще е, мисля. Макар да предпочитам да спечели. При Путин няма нищо - един хулиган от Питер; станал хулиган от Кремъл. Ясно като бял ден. Недалновидна политика - дългосрочни беди за многострадалния руски народ. ----------------------------- Ясно ти е като в мъглив лондонски ден.
Юлиан-3
на 26.09.2008 в 21:56:18 #99дидилайза.....не с лошото де.....уважавам работещите момичета.....дерзай!
dddddd
на 26.09.2008 в 21:54:32 #98Заради кризата в америка е 10, беше 12, но след година ми обещаха 15 цента на пост.
dddddd
на 26.09.2008 в 21:53:09 #97ПВО-то е насочено към русия, така си мисля, къде видя ракети? Нали затова писахме за американските войски в Европа.
izotzadze
на 26.09.2008 в 21:53:08 #96Щом след 2 мандата за Буш американците са на 50/50 да изберат отново републиканец, и то при тази икономическа ситуация, значи катранът в меда не е толкова много. Аз обикновено минавам за опонент на т.н. "русофили", които са по-скоро платени апологети и са "дългата ръка на Москва" в действие; но не за томва ми е думата. При Буш има една мистерия, която определи ключът на цялото му управление - 11 септември. Може и мистификация да се каже. Нещо като кацането на Луната. И ако загуби Маккейн, заради това ще е, мисля. Макар да предпочитам да спечели. При Путин няма нищо - един хулиган от Питер; станал хулиган от Кремъл. Ясно като бял ден. Недалновидна политика - дългосрочни беди за многострадалния руски народ.
dddddd
на 26.09.2008 в 21:51:44 #95Юлиан, къш.
dddddd
на 26.09.2008 в 21:51:14 #94Ами Путин явно го тресе същата параноя, язък му за контактите и отношенията му с ЕС, щом се пази от сянката си. Затова си мисля че е комплекс повече.
dddddd
на 26.09.2008 в 21:50:00 #93По-изстрадал от бълагрския народ е "руския" народ, от векове. По-голямата част от тях са българи. Защо се вадят тези исторически данни, нали затова? Путин и олигархията не е Русия. СССР не е Русия. Кога ще стане нормална държава? От 14 век насам русия върви само към агресия, бедност. Малко отклонение, но е по темата.
Юлиан-3
на 26.09.2008 в 21:47:24 #92дидилота пак ли си нощна смяна на фронта срещу тероризъма?
и недей да лъжеш хората.....за 10 цента на пост при тая инфлация няма да се юркаш....ЗАПЛАТА е другото име на похвалния ти ентусиазъм.......ама го давай по-сериозно де......за да станеш старшинка дай повече зрялост-това тук не е тийнейджърска сбирка все пак 
klf123
на 26.09.2008 в 21:46:32 #91Ето, реплика. Договорите за ПВО се разглеждат от парламентите, за тях знаят твърде много хора, да не говорим, че има и други начини да се разбере дали е различно от ПВО. Няма как да се вкарат стотици ракети и хиляди войници без да се забележи. Съгласен, че отбраната въобще не е за Иран, макар, че кой знае. Колкото за обща отбранителна система, не съм сигурен,че американците са сто процента добронамерени, нито, че руснаците са били искрени, то от какво отбрана. И в крайна сметка, Русия ЕС ли иска да напада или някой съсед? Не сме чули някой от ЕС да е против ракетния щит, поне не си спомням. Какво общо има опозицията в Грузия с руснаците? Колкото за Осетия, има договор, според който си поделят Осетия, Грузия и Русия и заедно "контролират". Сигурен ли си, че Северна Осетия иска да е в рф. Кокойта сам каза, че референдум няма да се прави. Дори и за Южна Осетия, да не говорим за северна. Какво да кажем за Абхазия? Там пък е съвсем без договор. -------------------------------------- Значи все пак ракетите са насочени с/у Русия. Е какво повече.
Ivan88
на 26.09.2008 в 21:41:49 #90Някой послуша ли я за прецедента Косово например. Ами аз още преди руснаците да кажат бях против признаването на Косово. А доколкото за какво трябваше да направи Русия,да не се вплита в същия си империализъм,руснаците преди имаха добра позиция като критикуваха Буш по точен начин,но след конфликта в Грузия се видя,че те хич не са по-добри от Буш.Русия можеше да гради икономиката си с помощта на запада,на Грузия и на САЩ донякъде дори,благодарение на своите ресурси и богатства,но вместо това те избраха старата агресивна политика,която пак ги разцепи от запада.Но то си е за тяхна сметка,да се оправят както си знаят,аз не живея в Русия.
dddddd
на 26.09.2008 в 21:39:59 #89По сиенен подиграват Буш, имах предвид.
dddddd
на 26.09.2008 в 21:39:11 #88Върхът на всичко беше, че не искаше да допусне наблюдатели на изборите!!! Дали пък нямаше да ги загуби? Това не е ли режим?
dddddd
на 26.09.2008 в 21:37:17 #87Za]o dа не са я взимали насериозно? Договорите на газпром откога са? Абрамович кога купи Челси? Но путин пое курс към капсулиране, защо? Изгони британаците, че били шпиони, разгони опозицията, и разката медиите. И толкова, свободата не е толкова жилава, особено в русия.
dddddd
на 26.09.2008 в 21:34:57 #86Не сме чули да е застрелян Майкъл Мур, напротив, прави филм след филм и го награждават, по Сиенен постоянно го подиграват, не само там де, и не че не е за подигравка. Но много са нещата.
dddddd
на 26.09.2008 в 21:33:38 #85За американците е отделна тема. Това на Буш е доста далече от режим.
dddddd
на 26.09.2008 в 21:32:28 #84Ivan88 Напълно съгласен.
dddddd
на 26.09.2008 в 21:31:36 #83Едно по едно. Колко са ПВО само ти и УСА знае. А и чисто стратегически при една война УСА - Русия американските ракети ще поразят целите си а руските ще бедат "спънати". Това също е причина Русия да се противи на това ПВО. Не случайно им предложиха заедно да направят обща отбранителна с-ма. Е от това по-голяма добронамереност здраве му кажи. Нищо лошо за Грузия. Те си я "демократизираха". Опозицията бе смазана. Русия нищо не каза. Южна Осетия обяви независимост през 90 ли беше там някъде. Грузия обаче решава с военнен конфликт да си я върне. Следва война, жертви. Единственият шанс на осетинците е (70 000жители бяха нали) Русия. Стратегически ход - взимаш руски паспорт=СВОБОДА. Колкото и странно да звучи. Обясненията ти за логиката са объркани. Едва ли тази страна се управлява с такива плоски решения. Ето, реплика. Договорите за ПВО се разглеждат от парламентите, за тях знаят твърде много хора, да не говорим, че има и други начини да се разбере дали е различно от ПВО. Няма как да се вкарат стотици ракети и хиляди войници без да се забележи. Съгласен, че отбраната въобще не е за Иран, макар, че кой знае. Колкото за обща отбранителна система, не съм сигурен,че американците са сто процента добронамерени, нито, че руснаците са били искрени, то от какво отбрана. И в крайна сметка, Русия ЕС ли иска да напада или някой съсед? Не сме чули някой от ЕС да е против ракетния щит, поне не си спомням. Какво общо има опозицията в Грузия с руснаците? Колкото за Осетия, има договор, според който си поделят Осетия, Грузия и Русия и заедно "контролират". Сигурен ли си, че Северна Осетия иска да е в рф. Кокойта сам каза, че референдум няма да се прави. Дори и за Южна Осетия, да не говорим за северна. Какво да кажем за Абхазия? Там пък е съвсем без договор.
klf123
на 26.09.2008 в 21:28:33 #82Знам,че сега ще почнат няколко човека да говорят,че американците пък правели еди си какво,но дори и да правят простотии,аз питам,трябва ли и Русия да повтаря на американците грешките и простотиите,които Буш направи? --------------------- Много точно. Какво обаче трябваше да направи Русия. Дай разумен отговор, не филско или фобско мнение. Вземи в предвид, че никой не я взимаше на сериозно доскоро. Някой послуша ли я за прецедента Косово например.