Публикуваме текстовете ви без редакция
Г-н Министър-председател,
На 13 октомври 2011 г., беше взривен автомобилът на журналиста Сашо Диков. За здравомислещите хора в България г-н Диков е символ на свободата на словото и на неподдаващата се на контрол журналистика.
Този взрив може да бъде класифициран единствено като терористичен акт - експлозията цели сплашване и очакването е тя да повлияе на значителен брой трети лица. Казано просто, целта му е сплашването не толкова на г-н Диков, който не е от страхливите, колкото на останалата част на журналистическата гилдия.
Вие, г-н Министър-председател, заявихте публично, че знаете кой стои зад взривяването на автомобила на Сашо Диков.
Това изявление ме кара незабавно да отправя въпрос: след като знаете кой стои зад този терористичен акт, защо още не сме чули за неговото арестуване?
Не по-малко важен въпрос е дали укривателството на терорист не е престъпление и когато става дума за министър-председтелят на една европейска държава?
Първият въпрос отправям лично към Вас, в качеството ми на гражданин на Р. България и на данъкоплатец, допринесъл за осигуряването на астрономическия бюджет на МВР.
Вторият въпрос, отправям колкото към Вас, толкова и към гражданите на Р. България, които призовавам да се присъединят към моето питане, било с е-мейли до пресцентъра на МВР, било с факсове или други - по-традиционни средства. Този въпрос трябва да бъде задаван, докато получи отговор. Без отговор на този въпрос, свободата на словото в България се превръща в пълна пародия.
Г-н Министър-председател,
Зададеният въпрос Ви е познат. Той Ви беше зададен публично в почти същата форма от г-н Алексей Петров. Предполагам, че няма да му отговорите, смятайки че той Ви пита, за да извлече предизборни дивиденти от случая.
Възползувам се от възможността да Ви дам повод да отговорите - Вие укривател на организатори на терористични актове ли сте или просто така си приказвате ?
За мен лично не е без значение, дали министър-придседателят на Р. България прикрива терористи или просто послъгва пред журналистите за поддържане на тонус? В първия случай става дума за заплаха за националната сигурност, а във втория случай за обикновено кръчмарско говорене.
Смятам, че можете да се опитате да ми отговорите - аз не съм кандидат за президент и в този случай предизборните извинения не са в сила.
Теодор Дечев
Гражданин на Р. България
Данъкоплатец
USD
CHF
GBP
Сульо и Пульо
на 17.10.2011 в 09:40:20 #6"За здравомислещите хора в България г-н Диков е символ на свободата на словото и на неподдаващата се на контрол журналистика. " Да бе, точно пък Диков да е символ ... хехехе.
ELJefe
на 17.10.2011 в 09:36:02 #5Уважаеми данъкоплатецо, какъв точно се явявате Вие, за да определяте на какво е символ Сашо Диков за "здравомислещите" хора? Освен това, ще ви дам един пример. Аз знам, че един от съседите ми руши площадката зад блока, защото му пречели децата. Защо не е глобен, арестуван, или по някакъв начин наказан? Защото това, което аз знам, не е доказателство пред съда. Не ме разбирайте погрешно, Бойко Борисов ми е доста неприятен, но псевдо интелектуалци с надуто самочувствие, защото виждаш ли, те плащали данъци, са ми доста по-неприятни.
nikola345
на 17.10.2011 в 09:35:27 #4Въпросния Теодор Дечев си е редовен автор в news.bg (http://news.ibox.bg/column/id_5
, а и в момента е от щаба на Алексей Петров.
Айде стига с тия вашите циркове ако може. Нали не мислите, че има човек в тая държава, който да се върже, че тия работи ги прави ББ. И то винаги като дойде някой еврокомисар.
Мутрата ББ, дето взривавал хора от опозицията...
Направо с тия номерца вече ставате не смешни, ами незнам.
Kalos
на 17.10.2011 в 09:24:19 #3Господин .Дечев не знам какво наричате здравомислещ, но Сащо .Диков въобще не ми прилича на такъв. И като сте здраво мислещ помислете малко кой може да има интерес от взрива? И дори и да се знае кой го е направил дали е лесно да се докаже? И дали бяхте такъв добър гражданин и данъкоплатец и преди когато се случваха и доста по-страшни неща и доста по-често не си спомням да сте се изказвали толкова настървено.
Kalos
на 17.10.2011 в 09:23:15 #2Господин Дечев не знам какво наричате здравомислещ, но Сащо Диков въобще не ми прилича на такъв. И като сте здраво мислещ помислете малко кой може да има интерес от взрива? И дори и да се знае кой го е направил дали е лесно да се докаже? И дали бяхте такъв добър гражданин и данъкоплатец и преди когато се случваха и доста по-страшни неща и доста по-често не си спомням да сте се изказвали толкова настървено.
Distributed
на 17.10.2011 в 09:18:29 #1Аве луд Едно е да говориш глупости, друго е да знаеш наистина, а съвсем различно е да можеш да докажеш нещо, а пък генерално и мега различно е да можеш да докажеш нещо в съда, а пък СВРЪХ МЕГА КОРЕННО ОРТОГОНАЛНО РАЗЛИЧНО е да можеш да докажеш нещо в БЪЛГАРСКИЯ съд. сега наясно ли сме?