Голдън Стейт Уориърс спечели трета победа в серията срещу Хюстън Рокетс, но тя може да се окаже пирова, защото звездата им Кевин Дюрант получи разтежение на прасеца и не игра в последната четвърт.

Шампионите се наложиха със 104-99, като Клей Томпсън вкара решаващия кош 4 секунди преди сирената. На Томпсън му се наложи да поеме диригентската палка след контузията на Дюрант и слабата игра на Стеф Къри и завърши с 27 точки.

Милуоки Бъкс на финал в Източната конференция след разгром срещу Бостън Селтикс

Най-добрия отбор в редовния сезон в НБА затвори серията с 4-1 победи

Къри вкара само три тройки и завърши с малкото за неговите стандарти 25 точки. Деймън Грийн наниза много важна тройка за 94-89, но минута след това беше отстранен с техническо нарушение.

Кевин Дюрант имаше 22 точки, 5 борби и 4 асистенции преди да напусне принудително.

Джеймс Хардън беше "свален" до 31 точки. Той и неговите съотборници са длъжни да спечелят домакинството си в петък. В противен случай Голдън Стейт ще се класира след шестия мач за финала в Западната конференция.