Резолюцията няма нито законодателна, нито правна стойност. Това заяви председателят на парламента Цвета Караянчева по време на посещение във Велико Търново, съобщи БНТ.
Коментарът и бе обвързан с резолюцията на ЕП. По думите й резолюцията се ползва единствено от опозицията. Ще видите какво ще се случи следващата седмица, но за съжаление, има двоен стандарт в тази резолюция, защото не попаднаха и забележките на нашите евродепутати, заяви тя.
Най-важното, което поехме като ангажимент - да продължим да работим по реформите, добави още тя.
Припомняме, вчера Европейският парламент одобри критичната резолюция за върховенството на закона в България с 358 гласа "за", 277 гласа "против" и 56 гласа "въздържал се". Във вота участваха 691 евродепутати.
По-рано през същия ден евродепутатите отхвърлиха внесените поправки за президента в резолюцията.
На днешното заседание в парламента Драгомир Стойнев от БСП заяви, че отношението на Европа към България вече е друго.
Тома Биков от ГЕРБ отсече, че България не е черната овца на Европа.
От ВМРО пък се противопоставиха на ревизията на ценностите на Европейския съюз.
NaskoZashtoto
на 09.10.2020 в 14:08:42 #1Резолюцията наистина няма правна стойност нито на законодателен, нито на административен акт, задължаващ страната ни, но несъмнено има морална и политическа стойност и то голяма. Ама върви обяснявай какво значение има морала на хора, които отдавна са плюли и на морал, и на достойнство. ПКП казва всичко.