Соченият за бос на мафията и бивш съдружник в групировката СИК Николай Маринов-Малкия Маргин вече е чист пред закона, научи "24 часа".

Наскоро прокуратурата е свалила обвинението срещу него и брат му, че са поръчали убийството на радиоводещия Боби Цанков.

Малкия Маргин вече липсва и в списъка на издирваните от Интерпол.
Доскоро той беше издирван в цял свят с червена бюлетина, както Братя Галеви и Христофорос Аманатидис-Таки.

Николай Маринов изчезна през януари 2010 г. след убийството на Боби Цанков в центъра на София. Оттогава е в неизвестност. Брат му Красимир Маринов-Големия Маргин бе арестуван за пореден път заради покушението. Прокуратурата повдигна обвинения на двамата, че са подбудили неизвестно лице да убие Цанков.

3 години по-късно няма напредък по разследването на този случай. Държавното обвинение не е открило и доказателства за вината на братя Маргини.

"Наказателното производство спрямо Николай и Красимир Маринови е прекратено", заявиха от Софийската градска прокуратура след запитване от "24 часа".

Разследването за убийството ще се води срещу неизвестен извършител, но на този етап е спряно.

"Този развой е логичен. Минаха повече от 3 години. Още в началото, когато ги обявиха за подбудители, беше ясно, че не е вярно.

Нямам представа къде е Николай Маринов и дали ще се връща в България. Може и въобще да не е напускал страната", заяви пред "24 часа" адвокатът му Людмил Рангелов. Справка в съда сочи, че през февруари тази година е постъпила жалба от братята Маргини срещу прекратяването на наказателното производство от прокуратурата спрямо тях. Прокурор Арнаудова от СГП не е запозната с документа.

Уточнява, че има случаи в практиката, когато оневинени от прокуратурата се жалват заради основанието за прекратяване на наказателното преследване - когато то е заради недоказаност на престъплението, а не защото обвиняемите са невинни.

Адвокат Рангелов твърди, че не знае за жалбата на Маринови и тя няма как да е написана от малкия брат, защото официално се води издирван.

Адвокат Людмил Рангелов предполага, че Маргина няма да съди прокуратурата за незаконни обвинения, защото обезщетенията, които се присъждат, са несъизмеримо малки с щетите върху бизнеса и личния живот на клиента му.