Българските медици ще поискат политическо убежище от Париж, заради психологически тормоз. Това гласи заглавие на испанския вестник "ABС", цитиран от БНР.
Статията се основава на интервю на френски защитник на медиците Стефан Зербиб, който определя психологическия шок от внезапното репатриране като основна причина за желанието на освободените българи.
Според адвоката медиците живеят изолирани и не могат да се придвижват без разрешението на властите, а целта била те да се откажат от желанието за компенсации и за извършените по време на престоя в либийските затвори мъчения.
Темата остава актуална и с коментарите около сключената между Триполи и Париж оръжейна сделка на стойност 300 милиона евро, предизвикала полемика и критики не само във Франция, но и в Европейския съюз.
Европейският авиационен отбранителен консорциум EADS потвърди, че е близко до подписването на оръжейни договори с правителството на Либия, които ще бъдат първата оръжейна сделка на Триполи след като през 2004г. бе вдигнато оръжейно ембарго, наложено от ЕС.
Междувременно синът на либийския лидер Сейф ал Ислам заяви, че договорът с Франция за ракетите не е в замяна на свободата на медиците
USD
CHF
GBP
котка
на 04.08.2007 в 11:57:12 #52сан бернар
на 04.08.2007 в 11:56:37 #51Konstantin
mornar
на 04.08.2007 в 11:54:02 #50http://www.monitor.bg/article?sid=&aid=128624&cid=1&eid=1129
Konstantin
на 04.08.2007 в 11:52:27 #49IstinaTa
на 04.08.2007 в 11:50:52 #48котка
на 04.08.2007 в 11:48:06 #47kamen
на 04.08.2007 в 11:47:41 #46maistor,
mornar
на 04.08.2007 в 11:46:40 #45mornar
на 04.08.2007 в 11:45:37 #44котка
на 04.08.2007 в 11:41:31 #43Equinox
на 04.08.2007 в 11:40:28 #42Някой си
на 04.08.2007 в 11:38:24 #41Placebо
на 04.08.2007 в 11:37:59 #40kamen
на 04.08.2007 в 11:32:14 #39Raylight,
сан бернар
на 04.08.2007 в 11:27:37 #38raylight
котка
на 04.08.2007 в 11:24:31 #37Gaming
на 04.08.2007 в 11:21:34 #36котка
на 04.08.2007 в 11:21:25 #35raylight
на 04.08.2007 в 11:19:32 #34samoray
на 04.08.2007 в 11:17:49 #33