Преговарящите от САЩ и Иран са създали канал за връзка, за да разрешават проблемите, които могат да възникнат при преминаването на кораби през Ормузкия пролив, заяви председателят на иранския парламент Мохамад Багер Галибаф.
Както съобщават официалните ирански медии, Галибаф обясни, че този механизъм ще позволи да се избегнат "конфликтни ситуации и инциденти".
Освен това, според информацията на Галибаф, по време на неотдавнашните преговори в Швейцария САЩ и Иран са се споразумели за размразяването на ирански активи на стойност 12 млрд. долара.
Галибаф беше един от ръководителите на иранската делегация на преговорите със САЩ.
USD
CHF
GBP