Българските медици ще поискат политическо убежище от Париж, заради психологически тормоз. Това гласи заглавие на испанския вестник "ABС", цитиран от БНР.
Статията се основава на интервю на френски защитник на медиците Стефан Зербиб, който определя психологическия шок от внезапното репатриране като основна причина за желанието на освободените българи.
Според адвоката медиците живеят изолирани и не могат да се придвижват без разрешението на властите, а целта била те да се откажат от желанието за компенсации и за извършените по време на престоя в либийските затвори мъчения.
Темата остава актуална и с коментарите около сключената между Триполи и Париж оръжейна сделка на стойност 300 милиона евро, предизвикала полемика и критики не само във Франция, но и в Европейския съюз.
Европейският авиационен отбранителен консорциум EADS потвърди, че е близко до подписването на оръжейни договори с правителството на Либия, които ще бъдат първата оръжейна сделка на Триполи след като през 2004г. бе вдигнато оръжейно ембарго, наложено от ЕС.
Междувременно синът на либийския лидер Сейф ал Ислам заяви, че договорът с Франция за ракетите не е в замяна на свободата на медиците
USD
CHF
GBP
Konstantin
на 04.08.2007 в 19:05:52 #212Бяла Мамба
на 04.08.2007 в 19:02:25 #211Konstantin,
Бяла Мамба
на 04.08.2007 в 19:00:27 #210Konstantin ,
Konstantin
на 04.08.2007 в 18:59:44 #209temel4o
на 04.08.2007 в 18:59:25 #208Konstantin
на 04.08.2007 в 18:57:57 #207Бяла Мамба
на 04.08.2007 в 18:57:14 #206temel4o,
Konstantin
на 04.08.2007 в 18:56:02 #205temel4o
на 04.08.2007 в 18:52:25 #204Бяла Мамба
на 04.08.2007 в 18:52:15 #203Konstantin,
Konstantin
на 04.08.2007 в 18:51:53 #202Бяла Мамба
на 04.08.2007 в 18:51:04 #201Konstantin
на 04.08.2007 в 18:49:55 #200Konstantin
на 04.08.2007 в 18:48:38 #199"
отдалече
на 04.08.2007 в 18:47:53 #198temel4o
на 04.08.2007 в 18:47:01 #197Konstantin
на 04.08.2007 в 18:45:35 #196отдалече
на 04.08.2007 в 18:45:20 #195отдалече
на 04.08.2007 в 18:44:36 #194Konstantin
на 04.08.2007 в 18:44:25 #193