Пред Народния театър „Иван Вазов" започва протестен митинг под мотото „ Да не допуснем участие на България във военни решения по света".
Митингът е организиран от Българския национален съвет за мир.
Преди това участниците проведоха шествие по бул. „Витоша", като шествието бе оглавено от плакат - „Не на Буш! Да на мира!", въпреки първоначалната заявка на организаторите, че това не е анти-американска демонстрация, а протест срещу войната.
В инициативата се включиха около 150 представители на Българския анти-фашистки съюз, Партия на българските комунисти, Движение за социална солидарност, Революционното младежко движение „Че Гевара".
Към протестиращите се присъединиха и представители на арабски организации, предимно палестинци, които живеят у нас.
На митинга, който започна пред Народния театър ще бъде приета декларация, която ще настоява за изтегляне на българския военен контингент от Ирак и за премахване на американските бази от България.
Декларацията ще бъде изпратена до президента, председателят на Народното събрание и до парламента.
Припомняме, след малко повече от 24 часа у нас пристига американският президент Джордж Буш.
В програмата му са включени разговори с българския държавен глава, с премиера Станишев, както и среща със студенти от Американския университет.
Пресконференцията на Буш и Първанов ще се проведе в Археологическия музей в столицата. След това българският президент ще даде официален обед за своя гост и първата дама на САЩ в залите на Националния исторически музей.
USD
CHF
GBP
отдалече
на 09.06.2007 в 12:31:17 #63samoray
на 09.06.2007 в 12:29:22 #62a1
на 09.06.2007 в 12:29:14 #61отдалече
на 09.06.2007 в 12:27:02 #60отдалече
на 09.06.2007 в 12:25:45 #59samoray
на 09.06.2007 в 12:22:52 #58отдалече
на 09.06.2007 в 12:22:43 #57д мраз
на 09.06.2007 в 12:20:20 #56samoray
на 09.06.2007 в 12:18:30 #55отдалече
на 09.06.2007 в 12:15:10 #54Deflector
на 09.06.2007 в 12:14:48 #53Enigma_
на 09.06.2007 в 12:14:47 #52отдалече
на 09.06.2007 в 12:13:45 #51samoray
на 09.06.2007 в 12:12:56 #50отдалече
на 09.06.2007 в 12:10:51 #49samoray
на 09.06.2007 в 12:08:59 #48samoray
на 09.06.2007 в 12:03:53 #47сан бернар
на 09.06.2007 в 12:03:53 #46Wiseone
на 09.06.2007 в 12:03:27 #45pepsi
pepsi
на 09.06.2007 в 12:01:06 #44