Започва кампания „Шофирай отговорно и толерантно", съобщават от пресцентъра на МВР, цитирани от Радио София.
Кампанията е съвместна инициатива на сдружение „Отворена младеж" и отдел „Пътна полиция" - ГД "Национална полиция". В рамките на кампанията ще се проведе специализирана полицейска операция по метода на широко обхватния контрол, в която ще бъдат включени и представители на сдружението.
Тя има за цел насърчаване на отговорното шофиране и намаляване на агресията на пътя по време на активния отпускарски сезон. След София инициативата ще продължи в областите Пловдив (26 юли), Сливен (27 юли), Бургас (28 юли) и Хасково (29 юли).
Кампанията „Шофирай отговорно и толерантно" се провежда в рамките на международния проект AVENUE, подкрепен и от Главна дирекция „Мобилност и транспорт" на Европейската Комисия.
Стартът й съвпада с Четвъртия европейски ден за безопасност по пътищата, който ще се проведе от Европейската комисия в град Никозия, Кипър под надслов "Активно участие на младежта в безопасността по пътищата".
HydroPower
на 25.07.2012 в 12:38:00 #5Каквито и кампании да провеждат.... бай ти Ганя със скъпия мерджан го оправя само конфискация на скъпото возило и бой по тиквата...иначе тръгва срешу тебе в насрещното и ако не отбиеш в канавката минава през тебе и тва е...
alex_z
на 25.07.2012 в 11:09:32 #4а имам и още поне 20-тина снимки на летящи коли по цариградско някой, като ги светна със светкавицата на апарата, намаляват до 80 км/час, но после пак засилват
mamkaim
на 25.07.2012 в 11:07:12 #3Има си закон бе, тъпанари!Какви са тези пионерски акции в стил "Тимур и неговата команда"!
alex_z
на 25.07.2012 в 10:53:09 #2толерантно ли .. сутринта минавам през една тясна уличка. минавам през легнал полицай пред детска градина и едн с мерцедес ме изпреварва като почти скочи през легналия полицай, а срещу мен идва друга кола. мерцедеса направо си ме притисна вдясно за да не се блъсне в колата насреща - която също спря мерцедеса продължи бясно напред по малките улички - на една от правите вдигна поне 80 - но го снимах това му е номера CA 7700 CH
koala
на 25.07.2012 в 10:18:12 #1А дано озаптисат поне една трета от шашкъните по разбитите ни пътища