НЗОК увеличи доплащането при някои стоматологични услуги, съобщи БНТ. Според стоматолозите, новите цени ще отблъснат социално слабите пациенти.
Родителите ще доплащат повече само за тези услуги, за които и досега се е плащало.
Обстойният медицински преглед е по-скъп с 80 стотинки, лечението на пулпит на млечен зъб - с 2,70. Лечението на пулпит на постоянен зъб ще се плаща най-скъпо - увеличението е със 7,30 лева. До 2 лева повече ще се плаща и за пломба и за вадене на зъб с упойка при възрастните.
Останалите дейности си остават непроменени.
От зъболекарския съюз обявиха, че ще протестират срещу това решение. Но оставиха аргументите си за утре.
USD
CHF
GBP
Leon
на 03.10.2007 в 17:25:19 #5Taralez
на 03.10.2007 в 04:54:08 #4Leon
Leon
на 02.10.2007 в 22:20:36 #3ivonty
на 02.10.2007 в 19:53:35 #2Traqane,
Traqn
на 02.10.2007 в 19:35:44 #1