Отборите на Ювентус и Атлетико (Мадрид) се изправят един срещу друг в мач-реванш от осминафиналната фаза на Шампионската лига.

Гостите от Испания имат наглед комфортен аванс, след като на своя "Уанда Метрополитано" спечелиха с 2:0.

Сега обаче срещу ще бъде един пределно амбициран италиански гранд, който воден от звездата си Кристиано Роналдо, ще търси разгормен успех, с който да се класира в Топ 8.

Масимилиано Алегри: Трябва да играем с техника и хладна глава

"Ако победим, ще бъде страхотно, но това не означава, че ще спечелим Шампионска лига"

Треньорът на домакините Масимилиано Алегри се опита да успокои обстановката, като припомни, че отстраняването на Атлетико не е равносилно на спечелване на Шампионската лига.

Преди мача той има притеснения с отбраната. Алегри няма да разчита на контузените Андреа Бардзали и Матия де Шилио, както и на Алекс Сандро.

За този двубой "бианконерите" загряха с изразителна победа за първенство над Удинезе с 4:0.

Ювентус без бразилски национал срещу Атлетико, нашумял младок с шанс за изява

Мойс Кийн попадна в групата на "бианконерите"

Диего Симеоне беше зарадван от новината, че Диего Годин е възстановен и ще започне от първата минута.

Аржентинецът няма да разчита на наказания нападател Диего Коща, като ще заложи от първата минута на преминалия през Ювентус Алваро Мората. Атлети не веднъж са доказвали, че обичат защитния футбол, като със сигурност ще видим от тях една добра дефанзивна продукция, очакваща своя шанс на контраатака.

Диего Симеоне: Трудно е да говорим за фаворит при два силни отбора

"Трябва да се борим със спокойствие и смиреност"

Главен съдия на срещата е холандецът Бьорн Кайперс, с помощници Сандер ван Роекел и Ервин Зейнстра. С ВАР ще се занимават Дани Макелие и Пол ван Боекел.