20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:41:55 #119Абе, Диксит, да ви имам проблемите! Сутринта с кафето прегледах снощния разговор след мойто оттегляне, гледам и Кракан рекъл: "Оставете ме сам с мъката от мача!". Щях да падна! Широко ви е на вас около врата, широко-о-о, щом ревете за някакъв мач! Пък нас дето животът ни е стиснал здраво за гърлото...

Dixit
на 13.09.2006 в 18:41:13 #118Brum, Зависи къде са ти сливите. Мойте беха на сгодно место и рано зрееха. Сега съм оставил тия 30 декара сливова бахча на отговорно пазене от местните цигани.
отдалече
на 13.09.2006 в 18:39:19 #117Е, и ти бе Диксит! Не си помисли за витамините ами вднага за сливовица.
Dixit
на 13.09.2006 в 18:39:12 #116Гъбке, Бога ми, никакъв нюанс. Просто ме беха налегнали фолклорни мотиви в главата, ама тъй е след препиване от мъка. Пих и плаках, че и нареждах кат циганин: Левски, Левски, що злагаш мене?
brum
на 13.09.2006 в 18:38:14 #115Dixit 13.09.2006 20:33, Не е ли малко раничко за варенето на сливовата?
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:36:36 #114Струва ми се, че аз и Фют сме само жените тук, Диксит, разбира се, доколкото сетивата ми позволяват да различа. Какъв семантичен нюанс влагаш в лексемата "мома" не зная и ще я пропусна умишлено. За сливобера съвсем никакви сведения не мога да дам.
Dixit
на 13.09.2006 в 18:35:48 #113Отдалече, Вчера в Publix един местен другар награбил един голем кашон със сливи и на мен веднага ми светна, че сега е момента да се вари. Додет казаните още не са съвсем европеизирани.
brum
на 13.09.2006 в 18:34:35 #112фют 13.09.2006 20:30, Разсъждавам възоснова на статията, но иначе си прав за имотното състояние. Е предполагам, че тия юнаци имат и печени адвокати, така че ще е трудно да се докаже пряка връзка с "нанесените щети" и имотното им състояние!
отдалече
на 13.09.2006 в 18:33:23 #111Здрасти Диксит. Говорим си тук врели-некипели.
Dixit
на 13.09.2006 в 18:33:02 #110Гъбке, Сал ти ли си мома у форума сега? Нали ще простиш, ако питам как върви сливобера и варенето на сливова, че отдогодина кой знае?
отдалече
на 13.09.2006 в 18:32:43 #109пардон - Адемар.
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:32:15 #108Той каза "Доган ще да съм, ама от бразилски произход", Отдалече, затова така реших.
отдалече
на 13.09.2006 в 18:31:15 #107Гъбка, има бразилско име Адемир. Адамар трябва да е побългарено.
фют
на 13.09.2006 в 18:30:33 #106Брум изпадаш в крайности.Аз не смятам сляпо да вярвам на всяка публикация.А относно недвижимото имущество в продължение на 10 години то удесетори цените си.В този аспект също могат да се правят машинации и да се извличат негативни ползи.
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:30:21 #105Здрасти, Диксит!
Dixit
на 13.09.2006 в 18:29:38 #104Мархаба атакуваща митничари банда, Разказа на Атака ми напомни славните социалистически времена. бай Тошо на посещение в БАН и вижда мотаещи се научни работници (тогава имаше все още некакъв персонал) и пита: Какви са тия? Казват му: Научни работници. А той клати глава: А-а-а, они че се отучат. Абе туй емигрантите сме се отучили май.
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:29:26 #103Адамире, какво означава никът ти? Ясно е, че е име на човек, вероятно бразилец според твоя намек, ама с какво е станал известен?
отдалече
на 13.09.2006 в 18:28:31 #102Венелин, защо не повдигнеш на Първанката този въпрос?Нали се беше нарекъл социален президент.
отдалече
на 13.09.2006 в 18:26:38 #101ОК Фют, ще карам....през просото.
фют
на 13.09.2006 в 18:25:00 #100Отдале4е ,трябва да се върна на предната страница.И ти се очуди на изявлението на Венелин.Съобразно поздрава ми към теб и Гъбка ,той направил асоциация за заедност,и Ахмед Доган.карай...!!