20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
отдалече
на 13.09.2006 в 18:24:15 #99Майтапя се Брум, някой тук я подхвърли, та бая се чудих.
brum
на 13.09.2006 в 18:22:41 #98отдалече 13.09.2006 20:19, Зависи какво разбираш под тая дума!? фют 13.09.2006 20:19, Да нанесеш щета на държавата в размер 1400-200 000 евро, трудно бих го нарекъл "спестовност"!
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:21:51 #97Защото ВСЯКА божа вечер тук има някой атакуващ, който агресивно агитира, Венелине. А иначе Сидеров не ме дразни - аз от политици не се дразня и не ги мразя, напротив, благодарение на тях си изкарвам хляба от 12 години.
samoray
на 13.09.2006 в 18:20:05 #96Здрасти Бръм,Тука само за митничари не сме приказвали ,но ако прецените че е интересно......мога да си свърша малко работа
brum
на 13.09.2006 в 18:19:43 #95Гъбка 13.09.2006 20:18, Ха-ха, то ще е само за утре и вдругиден, в неделя пак заминавам!
фют
на 13.09.2006 в 18:19:16 #94Стига !Писна ми!!!Който има къща и апартамент,значи е крал!?Може умен и пестелив да е бил 4овекът.Малко ли възможности имаще презтези 10-15 години.
отдалече
на 13.09.2006 в 18:19:08 #93Здрасти Брум, ние с теб в заедност ли сме или не сме?
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:18:37 #92О-о-о, Брумчо, добре завърнал се от таз тежка чужбина!
Браво, успя за първия учебен ден на детенце.
brum
на 13.09.2006 в 18:17:35 #91Ха Добра вечер на всички! Значи пак бедните митничарчета подгонихме!?
samoray
на 13.09.2006 в 18:16:13 #90фют 13.09.2006 20:14 Мен по-Испанско ми звучи някак
отдалече
на 13.09.2006 в 18:15:40 #89Фют, какво искаш да кажеш? Да свързва МЕН с Ахмед Доган???
фют
на 13.09.2006 в 18:14:50 #88Ааааа светнах се!!!! Адамир е Ахмед Доган!!!!???? Фют Фют Фют в гащи4ки обут тук е Фют!!!!
samoray
на 13.09.2006 в 18:14:08 #87Венелин Ненчев-Атака-Дулово 13.09.2006 20:10 Има време за това,особенно ако поприказваш 2 часа с другарчето
.Атака горкият имаше неблагоразумието да приказва с него 4 часа и предозира.........резултатът беше че на сутринта го заварих в безпомощно състояние да псува всичко живо наред,без оглед на раса националност и религиозна принадлежност......
отдалече
на 13.09.2006 в 18:13:40 #86Гъбка, момчето наистина май не е българче.С този словоред....
Val
на 13.09.2006 в 18:13:31 #85"Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати". Прокурора пак пропуска да наложи забрана за разпореждане с имуществото на престъпниците. Какво значи "разпродават "- разпродават всичко което са присвоили незаконно при изготвяне на документи с невярно съдържание . Кой знае колко баби Цецки имат ,сметки у нас и в странство , фирми , и т.н.
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:13:06 #84За МНОГО неща съм в заблуда, Венелине. Вчера купих погрешна част за абсорбатора в кухнята, която не пасна. И това е най-дребното! Лъгала съм се много пъти в този живот - и в приятели, и в гаджета, и в работодатели. С готовност признавам, че съм се лъгала и в избора си на мои представители в парламента и в местната изпълнителна власт. И пак НЯМА да гласувам за Сидеров!
фют
на 13.09.2006 в 18:12:00 #83Венелине, най- малко мене можеш да свързваш с Ахмед Доган.Това от къде ти дойде на ума?ха ха
фют
на 13.09.2006 в 18:09:32 #82Виждам, 4е и други са запо4нали да употребяват"4".Разприказвах се на едно място тези дни по проблема с "4" .Увериха ме 4е проблема не е в моето ПС ,а в кирилизацията на форума.
samoray
на 13.09.2006 в 18:06:23 #81Гъбка 13.09.2006 20:03 Аз вземам шапчицата
те да късат останалото,да делят 
фют
на 13.09.2006 в 18:06:04 #80Как се сваля китайка -много лесно!като я заприказваш на китайски ,направо е ве4но твоя.