20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
kondor
на 13.09.2006 в 21:57:58 #279ZDRAВО СИ 4ЕШАТЕ ЕЗИЦИТЕ
Гъбка
на 13.09.2006 в 21:54:26 #278Алекси, няма ли кеч тази вечер?
Гъбка
на 13.09.2006 в 21:40:48 #277Еми, може да ходи на училище пък, Алекси, то ей го къде е 15 септември.
Гъбка
на 13.09.2006 в 21:38:28 #276Е, как цяла нощ мислене, бе, Алекси, нека поспи малко, че утре сигурно е на работа.
Гъбка
на 13.09.2006 в 21:31:04 #275Второто изкушение на Адамир...

фют
на 13.09.2006 в 21:24:49 #274Гъбка
на 13.09.2006 в 21:23:29 #273Лека, Фют. Подобно за утре.
фют
на 13.09.2006 в 21:23:08 #272лека нощ иот мен.Пожелавам Ви ведър утрешен ден
Гъбка
на 13.09.2006 в 21:20:39 #271Лека вечер и до утре, Диксит! Аз ще запазя за теб този пост и ако е изтрит утре, ще го постна за теб във форума. Не знам, Адамире, вий всички го видяхте това клипче, само аз не. Добре, че имам богато въображение.
Dixit
на 13.09.2006 в 21:18:46 #270Лека вечер на всички. Да съберем сила за утре да викаме за ЦСКА, че да не стане като вчера. Модератора да не изтрива в никакъв случай тайната, дето Scizza ще сподели.
Гъбка
на 13.09.2006 в 21:17:48 #269Сори, Лоли, забравих - трето поколение си левскарка
lolita
на 13.09.2006 в 21:17:02 #268Гъбка, не посипвай сол в раните
Гъбка
на 13.09.2006 в 21:15:31 #267Как им ги скъсаха? Кат' на "Левски", или като на Галя Литова?
kondor
на 13.09.2006 в 21:15:04 #266СКИЦА,ПРОДЪЛЖАВАЙ
lolita
на 13.09.2006 в 21:10:07 #265добър вечер момичета и момчета, много ударно са я подкарали корупцията в последно време
фют
на 13.09.2006 в 21:06:39 #264Кондор нека Скица да ми отговори ,моля
Skize
на 13.09.2006 в 21:06:13 #263dvora, Онова, което видях, там където бях и онези, с които разговарях, ти, а и всички евреи никога няма да го видите. Може би го знаете, но това е само от писания древни и послания на ваши исторически личности. Тоест, само на теория. Това ви държи в неведение за бъдещето. Точно така, както индийците са в неведение с тяхната Махабхарата и Рамаяна, или западът с келтския епос. Затова всички тайно се страхувате, до един. За властта, която ще изгубите. За новия реду който идва, без вие да участвате в него. Скица говори на теб сега, последен пост, пък останалите да си правят изводи. Надявам се, медицинските справочници са отворени и пръстчетата трескаво шарят по съдържанието с диагнозите... Както и да е, мой дълг е да го съобщя на другите, понеже ми бе подарено на мен... Думам ти дъще, сещай се снахо. И така...
kondor
на 13.09.2006 в 21:05:13 #262СКИЦА Е ЗОДИЯ- ДЕВА
kondor
на 13.09.2006 в 21:04:17 #261СКИЦА,ХАЙДЕ ПРОСВЕТИ НИ В ТАЙНАТА,ИЗГАРЯМ ОТ НЕТЪРПЕНИЕ
Гъбка
на 13.09.2006 в 21:03:54 #260Алекси, заложи на реалността.