В Горна Оряховица започна подписка в защита на Многопрофилната болница за активно лечение "Св. Иван Рилски" и медицинския персонал там.
За около два часа над 500 души са дали своя подпис пред пунктовете в центъра на града и пред регистрацията в болницата, уточниха от инициативния комитет, които цитира БиТиВи.
Припомняме, болницата нашумя, след като публично беше огласена стенограма от разговора между лекари, участвали в израждането на бебе, чиято майка беше 17-годишна ученичка.
Преди дни полицията претърси дома на директора на болницата и иззе мобилните телефони на семейството му. Акцията се проведе малко, след като лекари, участвали в израждането, бяха задържани по подозрение в умишленото умъртвяване на бебето.
Според граждани скандалите около случая заплашват от закриване не само родилното отделение, но поставят под въпрос бъдещето на самата болница, което обществеността на града не може да приеме.
Не приемаме без доказателства да се отправят тежки обвинения срещу лекари, които се ползват с уважение сред своите съграждани, посочи 70-годишният Георги Стайков.
Предвижда се подписката да продължи докато има интерес от гражданите. Събраните подписи ще бъдат внесени в Общинския съвет на Горна Оряховица, който е принципал на местната болница.
zmja
на 09.12.2010 в 09:54:04 #7В интерес на истината на мен или на някой член от семейството ми НИКОГА не се е обръщало внимание от лекар или зъболекар ако не сме си плащали.И при раждания и при операции и дори при прегледи.Пълна незаинтересованос докато не дадеш пари или подарък.За некадърните доктори не става дума.Тях след една две срещи просто ги сменяш . Сега се сещам само един доктор, млад в Пирогов си свърши работата перфектно и не поиска нищо.А работата беше спешна и сложна. Иначе съм имал куриозен случай да ме питат колко пари имаш в себе си .Вадих докато каза тия ше свършат работа. Взе парите и извика друг колега обясни му какво трябва да прави и му каза - човека има толкова и толкова `показа му само 50%, другите явно са си за него`. Никой в повечето случай и не ме е питал за осигоровки. Така че според мен не трябва да има лични доктори ,осигуровките да са супер минимални колкото да покрият хората без пари .А да се плаща на лекарите.Който не иска да плаща да има пълна мед осигуровка .Или да има медицинска застраховка . По тоя начин лекарите няма да взимат мизерните сегашни заплати а кадърните от тях ще имат много клиенти и голями приходи.
Haho
на 08.12.2010 в 22:49:20 #6И аз се подписвам с две ръце за докторите от Горна Оряховица! Чудовищна държава, полицейщина, безкрупулно забогатявне на властимащите и накрая настройват народа срещу докторите за отвличане на вниманието. А народа мре от мръсна храна, мръсен въздух, мръсно възнагражздение и най-вече мръсни политице!

Balkandji Yovo
на 08.12.2010 в 17:33:26 #5Без доказателства ли? Я пак.....
Kiki
на 08.12.2010 в 17:01:00 #4Очевидно тези 500 души са доволни от работата на въпросните лекари. Явно цялата тази работа се оказа тъпа милиционерщина. Абсурдно е да оживее новородено под 600 грама. Специалиста по овчарски скок не е учил във ВИФ тези работи.

venziko
на 08.12.2010 в 16:37:47 #3Смърт на тези лекари идиоти и убиици. а тези които ги подкрепят са идиоти
grosso
на 08.12.2010 в 15:15:24 #2Питай ги тях , явно им харесва да ги лекуват такива идиоти...
Минувач
на 08.12.2010 в 15:09:06 #1Не бих желал да попадна в тази болница. Вие желаете ли?