1300 стека цигари без бандерол са конфискували вчера пловдивските полицаи, съобщиха от пресцентъра на МВР. В ареста са задържани двама мъже от града.
В апартамент на ул."Сокол" в кв."Столипиново" са намерени и иззети 4 270 кутии с цигари от марките "Виктори", Слимс", "Мерилин", "Мурати", "Ева слимс" и Карелия слимс", притежавани от 32-годишен мъж.
Същия ден от жилището на 21-годишен от града в ж.р."Тракия" при претърсване служителите на Икономическа полиция са открили и иззели други 6188 кутии с цигари без бандерол - "Купър", "Слимс", "LM", "Мурати", "Ева", "Асос", "Барон", "Кинг" и "Ефер".
Общата стойност на намерените цигари в двата апартамента е около 15 000 лева.
Според експерти, предотвратените щети за бюджета от продажба на намерените и в двата апартамента цигари, са за около 40 хил. лв.
Междувременно Агенция „Митници" съобщи, че късно снощи в района на Колхозния пазар във Варна митничари са открили цигари без бандерол.
При съвместна акция с ОДП Варна митническите инспектори са констатирали в обект за търговия с тютюневи изделия наличието на 20 кутии цигари без акцизен бандерол.
При последваща проверка на мазата, стопанисвана от брата на управителя на въпросния обект, са намерени още 2967 кутии по 20 къса, общо 59 340 къса цигари, от 55 вида известни марки без акцизен бандерол.
Сред марките цигари са Марлборо, Виктори, Мор, Мурати, ЛМ, Мерилин. В помещението са открити и пури, пурети и тютюн без бандерол.
USD
CHF
GBP
fras
на 24.02.2010 в 08:01:59 #1Според инфото в статията са намерени 4 270 + 6188 =10 450 кутии цигари. Пак според статията - за 15 000 лв. Абе от къде ги купувате тия цигари по 1.5 кутията?