Повече от 32 000 души заболяват от злокачествени заболявания всяка година у нас.
Най-чести са ракът на дебелото черво. От това заболяване ежегодно се разболяват 4400 души. Следват ги тези, страдащи от рак на белия дроб - 3600 души. Болните от рак на гърдата и на стомаха българи за година са 3600 и 1700 души.
Поръчките за изследвания ще се приемат в офиса на БОИ в София, както и в медицинските центрове и болници в цялата страна
Новосъздаденият Български Онкологичен Институт (БОИ) си поставя за цел повишаване качеството на диагностиката и лечението на злокачествените заболявания в България, както и понижение на смъртността от тях.
Първата насока в дейността на БОИ е чрез контакти с британски и американски лаборатории да осигури провеждане на специфични онкогенетични изследвания (т.нар. прогностични и предиктивни маркери), които в момента не се предлагат у нас.
Тези изследвания са предназначени за пациенти с рак на гърдата, на дебелото черво, на белия дроб и на стомаха.
От БОИ уточняват, че предлаганите от него изследвания са от изключително значение за правилното определяне на лекарствената терапия и прогнозата на пациентите със злокачествените заболявания. Те са в основата на последните тенденции в развитието на Онкологията - т.нар. персонализирана медицина.
Подобна индивидуализирана терапия, максимално съобразена с особености на отделния пациент, води до по-добър ефект от лечението и намаляване на неблагоприятните му странични действия.
Поръчките за изследвания ще се приемат в офиса на БОИ в София, както и в медицинските центрове и болници в цялата страна.
Предстои сътрудничество с онкотерапевтичните отделения в страна, както и с пациентските организации.
venelin13
на 15.10.2009 в 15:56:15 #8Има ли някаква информация за контакти с този Български Онкологичен Институт?
IND
на 15.10.2009 в 13:58:14 #7Пийте и нема да ви хване рак Не съм видял пияница да умре от рак - е верно мрат от цироза ама е по-малко мъчително...
mc solaar
на 15.10.2009 в 13:32:05 #6а нещо за радиацията от мобилните антени да кажете ,дето са забранени до жилищни сгради в половин свят ,а тука им лазим на колене за една безплатна дограмичка
grosso
на 15.10.2009 в 13:10:23 #5Я...обърках сметката
grosso
на 15.10.2009 в 13:09:27 #4Еейй кво направихте бе..има няма по 1000 души на ден Хич не ми се вярва в тая статистика...
БулaвaSSNX30
на 15.10.2009 в 13:04:24 #3aaaa, и нервния стрес като твоя също води до големи бели. така е като се опитваш да изкараш черното бяло и обратно.
rumen221
на 15.10.2009 в 13:02:42 #2Приятели, Необходима ни е НОВА „Здравно-осигурителна” система, основана на: - „Поименно здравно осигуряване”; - „Здравна солидарност” между гражданите; - „Финансова подкрепа от държавата”. Средствата за здравно-осигурителните вноски да се внасят съобразно Чл.52(2); 60 от К-ята конституцията!!! Не 6, а 12%, за безработните, ТРЯБВА ДА ВНАСЯ ДЪРЖАВАТА И НИКАКВИ ЧАСТНИ ФОНДОВЕ..., ЗАЩОТО ИНФЛАЦИЯТА ГИ "ИЗЯЖДА"!!! 1. Средствата да се внасят в личните здравноосигурителни сметки в ИЗПЪЛНЕНИЕ НА КОНСТИТУЦИЯТА, от гражданина, неговия работодател и от държавата, в размер - по 4% от чистият му сумарен месечен доход от труд и собственост, ПО РАВНО ЗА ВСЕКИ ОТ ТРИМАТА СЪВНОСИТЕЛИ. Здравно-осигурителни вноски, да се внасят и за всички видове социални помощи. Максималният доход за здравно осигуряване, да е равен на максималната брутна месечна заплата за „държавна” длъжност и само след такава вноска, гражданите да могат да правят неограничени здравни вноски в паралелни здравни фондове. 2. Необходима ни е поименното здравно осигуряване, чрез „Лични, здравно - осигурителни, картови дебитно-кредитни сметки”(Същите носители на информация ще бъдат е електронни здравни досиета...), като единствено средство за разплащане в здравната система. Личните здравни сметки да се администрират от Здравната каса. 3. Въвеждане на здравна солидарност, чрез здравно съфинансиране между им и чрез вътрешно за здравната каса, всеобщо съкредитиране на гражданите – в такъв размер, че кредитирания гражданин, да може реално да възстанови изразходваната сума, с около 50% от бъдещите си здравни вноски. 4. Създаване на целеви Държавни здравни фондове, за лечение на най-тежките и социално значимите заболявания, ЛЕЧИМИ В БЪЛГАРИЯ. 5. Преки плащання и финансирания от държавата за лечение на свръхскъпи лечебни процедури на граждани, чрез „Лични, здравно - осигурителни, картови дебитно-кредитни сметки”. ИНАЧЕ ДО БЕЗКРАЙНОСТ - ЕДНИ ЩЕ ПЛАЩАТ, ДРУГИ ЩЕ "ПИЯТ"...!!!
Pipero
на 15.10.2009 в 12:56:28 #1Боже, пази нас и близките ни от това ужасно заболяване!