Повдигнаха обвинение на мъж, убил съпругата си в състояние на силно раздразнение, предизвикано от жертвата.
Случаят е от 25 март миналата година в София.
Подсъдимият е обвинен от Софийската градска прокуратура в умишлено убийство по особено мъчителен начин.
Според обвинителния акт семейният живот на двамата съпрузи бил съпътстван от конфликти и скандали, които често прераствали във физическо насилие от страна на пострадалата към съпруга ѝ. В моменти на агресия тя вземала нож, заплашвайки мъжа си, бутала го на земята, заключвала го в дома им, вдигала скандали, ако той разговаря с други хора.
Обвиняемият бил претърпял няколко инфаркта и инсулта и се нуждаел от помощ в ежедневието. Пострадалата била с тежка депресия и елементи на психоза, диагностицирани от лекар. Вследствие на постоянните конфликти и раздразнителни състояния в семейството мъжът развил хроничен стрес и астенизация, изтощение, безсилие и слабост.
В деня на убийството, около 7.30 часа обвиняемият и жертвата били в дома си в столичния ж.к. "Младост". Обвиняемият искал да излезе, за да си купи вестник и кафе, но жена му забранила, взела ключовете му и го заключила в апартамента. Към 7.50 часа се върнала обратно и се насочила агресивно към него. Той ѝ казал, че ще се обади на полиция или на сина си и взел телефон. Това разгневило жената, която изтръгнала телефонната слушалка от ръцете на съпруга си, изскубнала кабела на телефона, блъснала мъжа си на земята, взела нож, заплашила го, че ще умре и посегнала към него с ножа. Двамата се сборичкали, като обвиняемият успял да вземе ножа.
Афектиран, той започнал да нанася множество удари с ножа по лицето, шията и гърдите на съпругата си. С причинените ѝ наранявания тя успяла да напусне апартамента, позвънила на съседи за помощ, след което издъхнала на площадката между стълбите.
Предстои Софийският градски съд да насрочи разпоредително заседание по делото.
USD
CHF
GBP