Софийска градска прокуратура повдигна обвинения на лидера на „Атака" Волен Сидеров и съпартиеца му Десислав Чуколов заради инцидента с клекшопа на ул. „Раковски". Това съобщават от държавното обвинение.

Двамата днес са се явили пред следователи и прокурори след редовно призоваване.

Припомняме, на 9 срещу 10 октомври атакист номер 1 и заместникът му Чуколов решиха да проверят магазин за алкохол и цигари на столичната ул. „Г. С. Раковски", твърдейки, че имат сигнали, че в будката се продават цигари без бандерол, наркотици и нелегален алкохол.

Двамата оказвали съпротива на пристигналите на мястото служители на реда.

Два дни по-късно главният прокурор Сотир Цацаров поиска имунитетите на двамата народни представители.

От прокуратурата поясняват, че и на Сидеров, и на Чуколов са повдигнати обвинения за хулиганство, извършено с изключителен цинизъм и дързост. Те са обвинени и че са нанесли лека телесна повреда на полицейски служител по време на изпълнение на службата му.

Двамата атакисти са разпитани като обвиняеми и са им взети мерки за неотклонение „подписка".

Народното събрание миналия четвъртък даде разрешения по исканията на главния прокурор за възбуждане на наказателно преследване срещу Волен Сидеров и Десислав Чуколов.

След продължили 46 минути дебати в Народното събрание на 5 ноември депутатите успяха да свалят имунитета на Волен Сидеров и Десислав Чуколов за клекшопа.

Прокуратурата започна също срещу двамата наказателно производство за извършено хулиганство и принуда в сградата на НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов" в София на 23 октомври 2015 година вечерта. Тази седмица се очаква решение на НС по този случай.

Главният прокурор Цацаров поиска Сидеров и Чуколов да бъдат арестувани.